Selgros Lublin wygrał półfinałową serię ze Startem Elbląg

Szczypiornistki Selgrosu Lublin pokonały Start Elbląg 27-22 w trzecim meczu półfinałowej serii mistrzostw Polski i awansowały do wielkiego finału.

Lublinianki odniosły zasłużone zwycięstwo, bo w przekroju całego spotkania były dojrzalszym zespołem, a ponadto potrafiły bardzo dobrze grać skrzydłami.

Reklama

Początek meczu zaczął się po myśli gospodyń, które po golu Ewy Andrzejewskiej objęły prowadzenie 1-0. Za chwilę wyrównała Jessica Quintano i od tej pory zaczęła się gra cios za cios, bramka za bramkę.

W pierwszej odsłonie tego spotkania aż dziewięciokrotnie na tablicy wyników pokazywał się remis. W 27. minucie elblążanki wygrywały już 11-9, ale po błyskawicznych, szybkich kontrach trzy bramki z rzędu zdobyły lublinianki i one schodziły na przerwę z przewagą jednej bramki (12-11).

W drugiej części spotkania elblążanki uporządkowały trochę grę w ataku pozycyjnym i w 40. minucie wygrywały już 18-15. W 50. minucie po raz kolejny ukazał się remis, tym razem było 20-20. Za chwilę każda z drużyn strzeliła jeszcze po jednym golu i po raz ostatni był remis 21-21.

Od tej chwili podopieczne trenerki Sabiny Włodek zdobyły pięć bramek z rzędu, prowadziły 26-21, i właściwie było już po meczu.

Trzeci mecz półfinałowy:

Start Elbląg - Selgros Lublin 22-27 (11-12)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Selgrosu, który awansował do finału.

Start Elbląg: Sołomija Szywerska, Natalia Warywoda - Magda Balsam 2, Aleksandra Dankowska, Dominika Hawryszko, Joanna Waga 2, Paulina Muchocka 1, Aleksandra Jędrzejczyk 1, Sylwia Matuszczyk, Aleksandra Kwiecińska 4, Magdalena Szopińska, Anna Pinda, Daria Gerej, Sylwia Lisewska 10, Patrycja Świerżewska, Ewa Andrzejewska 2.

Selgros: Jekaterina Dżukiewa, Weronika Gawlik - Karolina Bijan, Jessica Quintano 2, Iwona Niedźwiedź, Agnieszka Kocela 7, Małgorzata Rola 1, Marta Gęga 7, Kristina Repelewska 4, Joanna Drabik 1, Alesia Mihdaliova 2, Kamila Skrzyniarz 3, Edyta Charzyńska, Joanna Szarawaga.

Rewanżowe mecze o miejsca 5-8:

Metraco Zagłębie Lubin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 28-26 (19-14)

Pierwszy mecz: Łączpol - Zagłębie 28-23. Łączpol zagra o piąte miejce, a Zagłębie o siódme.

Najwięcej bramek - dla Zagłębia: Joanna Obrusiewicz 7, Agnieszka Jochymek 7, Sanja Premovic 5; dla Łączpolu: Monika Stachowska 7, Karolina Sidmiak 5, Karolina Kalska 4.

AZS Energa Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 37-23 (18-14)

Pierwszy mecz 33-25 dla Energi, która zagra o piąte miejsce.

Najwięcej bramek: dla Energi - Monika Michałów 8, Walentina Nestiariuk 7, Romana Roszak 6; dla Piotrcovii - Edyta Szymańska 7, Agata Wypych 6.

O miejsca 9-12:

UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 30-26 (13-15)

Najwięcej bramek: dla UKS PCM - Martyna Borysławska 8, Adrianna Górna 6, Karolina Mokrzka 5; dla KPR - Joanna Załoga 7, Małgorzata Mączka i Anna Mączka po 4.

Ruch Chorzów - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 20-22 (9-14)

Najwięcej bramek: dla Ruchu - Agnieszka Benducka i Oktawia Płomińska po 5; dla Olimpii - Irina Stelmach 8, Tamara Smbatian i Dagmara Nocuń po 4.

Tabela:

(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

9. Olimpia-Beskid Nowy Sącz   26 11 1 14 693-708  23 -15

10. Ruch Chorzów               26  6 0 20 614-725  12 -111

11. UKS PCM Kościerzyna        26  5 0 21 617-765  10 -148

12. KPR Jelenia Góra           26  4 0 22 663-795   8 -132

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje