Liga hokejowa: Łatwe zwycięstwo Unii

W meczu 15. kolejki hokejowej ekstraklasy drużyna mistrza Polski i lidera rozgrywek Unia Oświęcim rozgromiła w Toruniu "czerwoną latarnię" ligi TKH Eurostal 8:0.

Goście popisali się skutecznością szczególnie w drugiej tercji, gdy pięciokrotnie umieszczali krążek w bramce.

Wyniki 15. kolejki:

TKH Eurostal Toruń - Dwory SA Unia SSA Oświęcim 0:8 (0:2, 0:5, 0:1)

Bramki: Sebastian Łabuz dwie (28, 33), Mariusz Dulęba (2), Roman Kelner (8), Andrzej Kotoński (35), Mariusz Wojciechowski (38), Mariusz Puzio (46).

Kary: TKH Eurostal - 18; Dwory Unia - 12 minut. Widzów 2 tys.

Stoczniowiec Gdańsk - Wojas Podhale Nowy Targ 8:3 (4:1, 2:2, 2:0)

Bramki: dla Stoczniowca - Marek Moskal trzy (13, 21, 34), Andriej Raszczyński dwie (8, 15), Wojciech Jankowski (2), Aleksander Myszka (48), Zdenek Jurasek (60); dla Podhala - Sebastian Smreczyński (19), Sebastian Biela (35), Andriej Prima (39).

Kary: Stoczniowiec - 28 minut w tym cztery techniczne; Podhale - 32 minuty w tym dwie techniczne. Widzów 800.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 5:4 (3:0, 0:3, 2:1)

Bramki: dla GKS - Janusz Hajnos dwie (15, 59), Pavel Marecek (1), Pavel Urban (19), Rafał Plutecki (49); dla Zagłębia - Łukasz Zachariasz (29), Jacek Rutkowski (38), Rafał Twardy (40), Tobiasz Bernat (46).

Kary: GKS - 16 minut w tym dziesięć za niesportowe zachowanie Zbigniew Podlipni; Zagłębie - 6 minut. Widzów 500.

GKS Tychy - KTH Krynica 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Bramki: dla GKS - Damian Słaboń (8), Michał Woźnica (9), Mariusz Trzópek (38); dla KTH - Daniel Laszkiewicz dwie (19, 51).

Kary: GKS - 4; KTH - 10 minut. Widzów 1500.