MP w pływaniu. Paulina Piechota pobiła rekord kraju na 1500 m kraulem

Paulina Piechota ustanowiła nowy rekord Polski na 1500 m kraule, osiągając czas 16.08,78. W trzecim dniu odbywających się w Łodzi mistrzostw rozegrano finały w 10 konkurencjach.

18-letnia łodzianka aż o 5,24 s poprawiła dotychczasowy najlepszy rezultat, który również należał do niej.

Reklama

Mistrzostwa zakończą się w piątek.

Medaliści trzeciego dnia MP:

mężczyźni

50 m st. klasycznym

1. Krzysztof Tokarski (AZS AWF Katowice)     26,65

2. Maciej Hołub (AZS AWF Katowice)           27,87

3. Mikołaj Machnik (AZS AWF Katowice)        27,13

 

100 m st. dowolnym

1. Kacper Majchrzak (Warta Poznań)           46,622. Paweł Juraszek (9 Dzierżoniów)            47,873. Jakub Kraska (AZS Politechnika Łódzka)    47,92

 

200 m st. motylkowym

1. Jan Świtkowski (AZS UMCS Lublin)        1.53,642. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice)       1.54,213. Damian Chrzanowski (Śląsk Wrocław)      1.54,58

 

800 m st. dowolnym

1. Filip Zaborowski (MKP Szczecin)         7.41,802. Bartłomiej Kubkowski (AZS UWM Olsztyn)  7.49,523. Bartłomiej Koziejko (Kormoran Olsztyn)  7.52,50

 

4x100 m st. dowolnym

1. Legia Warszawa 1        3.14,80

  (Antoni Kałużyński, Stanisław Kolczyński, Karol Zbutowicz, Paweł Korzeniowski)

2. Śląsk Wrocław 2         3.22,41

  (Jakub Kiszczak, Michał Bieroński, Jakub Chmielewski, Szymon Jaworski)

3. AZS UMCS Lublin 2       3.26,03

  (Kamil Bryła, Bartosz Kotwica, Kacper Borkowski, Norbert Jaworski)

 

kobiety

50 m st. grzbietowym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)           26,632. Klaudia Naziębło (Juvenia Wrocław)        27,143. Agata Naskręt (Astoria Bydgoszcz)         27,79

 

100 m st. zmiennym

1. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)         1.00,352. Zuzanna Dzwonnik (AZS UŁ PŁ Łódź)       1.01,723. Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź)          1.02,72

 

1500 m st. dowolnym

1. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź)        16.08,78 - rekord Polski2. Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź)         16.23,783. Karolina Piechota (UKS 190 Łódź)       16.40,02

 

4x50 m st. zmiennym

1. Juvenia Wrocław         1.48,12

  (Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Klaudia Naziębło, Kornelia Fiedkiewicz)2. AZS AGH Kraków          1.53,04

  (Anna Kozłowska, Paulina Uryga, Luigia Sirignano, Anna Kawecka)3. AZS AWF Katowice        1.53,38

  (Paulina Peda, Marlena Dudek, Julia Jagoda, Amelia Pisarczyk)

 

sztafeta mieszana 4x50 m st. dowolnym

1. AZS UŁ PŁ Łódź          1.32,52

  (Bartłomiej Lassek, Filip Wypych, Zuzanna Dzwonnik, Aleksandra Urbańczyk)2. Warta Poznań            1.33,59

  (Michał Chudy, Kacper Majchrzak, Anna Dowgiert, Joanna Cieślak)3. Juvenia Wrocław         1.34,69

  (Adrian Kłusek, Paweł Werner, Alicja Tchórz, Kornelia Fiedkiewicz)

Dowiedz się więcej na temat: Paulina Piechota | MP w pływaniu

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama