• 6 .Arsenal Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (22 pkt.)
  • 8 .Watford FC (18 pkt.)

Chelsea Londyn - Manchester United 1-0 w ćwierćfinale Pucharu Anglii

Chelsea pokonała Manchester United 1-0 i awansowała do półfinału Pucharu Anglii. Londyńczycy zdominowali rywala, lecz mimo wielu dogodnych okazji zwyciężyli zaledwie 1-0.

Manchester United do spotkania przystąpił nękanymi problemami kadrowymi. W spotkaniu nie mogło wystąpić trzech nominalnych napastników: Zlatan Ibrahimović, Wayne Rooney oraz Anthony Matrial. W takiej sytuacji trener MU Jose Mourinho musiał desygnować do gry "na szpicy" Marcusa Rashforda.

Sytuacja "Czerwonych Diabłów" jeszcze bardziej skomplikowała się po 35 minutach, kiedy to za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Ander Herrera.

Będąca już wcześniej pod ostrzałem bramka Davida de Gei była bombardowana z jeszcze większą intensywnością. Choć kilka razy w polu karnym było naprawdę gorąco, do przerwy bramkarzowi United udało się zachować czyste konto.

Jak trafiać do bramki pokazał kolegom dopiero N'Golo Kante. Podczas gdy piłkarze Chelsea próbowali "wejść" z piłką do bramki rywali, pomocnik po prostu huknął z dystansu, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Chelsea mimo olbrzymiej przewagi i wielu dogodnych okazji nie powiększyła swojego dorobku bramkowego. Londyńczycy mieli niemal 75 proc. posiadania piłki, oddali aż 20 strzałów na bramkę przeciwnika, lecz większość okazała się niecelna.

W półfinale Chelsea zmierzy się z Tottenhamem Londyn. Drugą parę półfinałową tworzy Arsenal Londyn oraz Manchester City.

Chelsea Londyn - Manchester United 1-0 (0-0)

Bramka - 1-0 N'Golo Kante (51.).