• 6 .Arsenal Londyn (39 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (34 pkt.)
  • 8 .Leicester City (31 pkt.)

Dziewięć goli w meczu Premier League, Chelsea liderem

Everton przegrał na Goodison Park z Chelsea Londyn 3-6. "The Blues" zanotowali trzecie zwycięstwo z rzędu i zajmują pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Everton w tym sezonie jeszcze nie wygrał.

Chelsea błyskawicznie strzeliła dwa gole. Już w pierwszej minucie bramkę zdobył Diego Costa, a dwie minuty później podwyższył Branislav Ivanović.

Kontaktowego gola tuż przed przerwą zdobył Kevin Mirallas.

W 63. minucie Seamus Coleman niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i Chelsea prowadziła 3-1.

Wystarczyły dwie minuty i wynik meczu znów uległ zmianie. Thibauta Courtoisa pokonał Steven Naismith.

Pięć minut później gola strzelił Nemanja Matić.

Everton nie zamierzał jednak się poddać i szybko odpowiedział kolejnym trafieniem. Z gola cieszył się Samuel Eto'o. Były piłkarz Chelsea pojawił się na murawie zaledwie sześć minut wcześniej.

Kolejne bramki strzelali już jednak tylko piłkarze Jose Mourinha. W 77. minucie Tima Howarda pokonał Ramires, a w 90. minucie Diego Costa ustalił wynik meczu.