• 6 .Arsenal Londyn (39 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (34 pkt.)
  • 8 .Leicester City (31 pkt.)

Middlesbrough FC - Arsenal Londyn 1-2 w meczu 33. kolejki Premier League

Middlesbrough FC przegrało u siebie z Arsenalem Londyn 1-2 w meczu 33. kolejki Premier League. Gole dla Arsenalu strzelali Alexis Sanchez oraz Mesut Oezli. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Alvaro Negredo. Zwycięstwo to pozwoliło zachować Arsenalowi szanse na awans do Ligi Mistrzów.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Mecz rozpoczął się pechowo dla gospodarzy, którzy już w 14. minucie stracili swojego lewego obrońcę, Fabio. Były gracz Manchesteru United z powodu urazu musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął George Friend.

Pod koniec pierwszej połowy Alexis Sanchez ponownie udowodnił jak ważny jest w tym sezonie dla Arsenalu. Chilijczyk egzekwował rzut wolny i przepięknym strzałem umieścił piłkę w bramce. Dla skrzydłowego było to już 19. trafienie w tym sezonie Premier League, a 23. we wszystkich rozgrywkach.

Middlesbrough wyrównało na początku drugiej połowy, kiedy to po doskonałym kontrataku Stewart Downing dograł do Alvaro Negredo. Lotu piłki nie zdołał przeciąć jeszcze Laurent Kościelny i było 1-1.

Arsenal ponownie na prowadzenie wyszedł za sprawą Mesuta Oezila, który wykorzystał przytomne dogranie Aarona Ramseya w polu karnym.

Arsenal zajmuje szóstą pozycję, lecz ma o jeden mecz mniej rozegrany od czwartego Manchesteru City, a dwa od trzeciego Liverpoolu FC. Middlesbrough zajmuje z kolei przedostatnią pozycję.