• 6 .Arsenal Londyn (39 pkt.)
  • 7 .Burnley FC (34 pkt.)
  • 8 .Leicester City (31 pkt.)

Middlesbrough FC - Manchester City 0-2 w ćwierćfinale Pucharu Anglii

Manchester City wygrał na wyjeździe z Middlesbrough FC 2-0 w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Pepa Guardiolę zdobyli David Silva i Sergio Aguero.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni przy Riverside Stadium nie musieli długo czekać. Już w trzeciej minucie Yaya Toure znakomicie podał do Pabla Zabalety. Argentyńczyk wypatrzył w polu karnym dobrze ustawionego Raheema Sterlinga. Ten minął się jednak z futbolówką, do której dopadł ostatecznie David Silva i z najbliższej odległości dał "The Citizens" prowadzenie.

Kwadrans później do remisu mogli doprowadzić gospodarze. Uderzenie głową Rudolphe'a Gestede z linii bramkowej zdołał jednak wybić Zabaleta.

Później do głosu doszli podopieczni Pepa Guardioli, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Świetne okazje zmarnowali m.in.: Leroy Sane, Silva, czy też Sterling.

Na drugiego gola kibice musieli czekać do 67. minuty spotkania. Sane dobrze dośrodkował z lewej strony boiska do Sergio Aguero, a ten płaskim strzałem podwyższył prowadzenie gości, ustalając tym samym wynik spotkania.