• 5 .Tottenham Londyn (45 pkt.)
  • 6 .Arsenal Londyn (42 pkt.)
  • 7 .Leicester City (34 pkt.)
  • 8 .Burnley FC (34 pkt.)

Newcastle United - Swansea City 1-1 w meczu 23. kolejki Premier League. Grał Łukasz Fabiański

Newcastle United zremisowało ze Swansea City 1-1 (0-0) w meczu 23. kolejki Premier League. Tradycyjnie między słupkami walijskiego zespołu 90 minut rozegrał Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski nie popełnił błędu przy straconym golu.

Zmieniają się trenerzy, ale w walijskim klubie między słupkami bramki decyzją Carlosa Carvalhala znalazł się Łukasz Fabiański. „Łabędzie” miały utrudnione zadanie na St Jame’s Park. Newcastle rok 2018 rozpoczęło od dwóch zwycięstw, a w dobrej formie znajdował się Ayoze Perez.

Hiszpan jako pierwszy zagroził polskiemu bramkarzowi, ale w 26. minucie Fabiański popisał się udaną interwencją. Dziesięć minut później po rzucie rożnym i strzale Dwighta Gayle’a piłka wpadła do siatki, ale napastnik gospodarzy był na spalonym. W tej sytuacji należy pochwalić decyzję sędziego Grahama Scotta, jednak kibice gości mogą mieć pretensję do arbitra, bo w 41. minucie piłkę ręką we własnym polu karnym zagrywał Mohamed Diame, czego nie zauważył. To jeszcze jeden argument, by VAR pojawił się także na angielskich boiskach.

Goście dopięli swego po godzinie gry, gdy z prawego skrzydła dośrodkował Mike van der Hoorn, a Karla Darlowa na raty pokonał Jordan Ayew. Pomocnik z Ghany przeskoczył Jamesa Lascellesa i przy dobitce nie dał szans bramkarzowi. W 68. minucie komplet widzów ucieszył Joselu. Akcję długim podaniem rozpoczął Jonjo Shelvey, napędził ją Ayoze Perez podając do rezerwowego rodaka. Ten strzelił zza Olssona i Mawsona, czego nie mógł widzieć Fabiański.

Czołowy obrońca Swansea nie dograł meczu do końca, a trener Carvalhal wstawił za niego Wilfrieda Bony’ego. Ofensywne posunięcie nie przyniosło zmiany wyniku i zespoły podzieliły się punktami. Oznacza to, że klub z Liberty Stadium nadal jest czerwoną latarnią Premier League.

Newcastle United - Swansea City 1-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Ayew (60.), 1-1 Joselu (68.)