• 6 .Arsenal Londyn (42 pkt.)
  • 7 .Leicester City (34 pkt.)
  • 8 .Burnley FC (34 pkt.)

WBA - Brighton 2-0. Dobry mecz Krychowiaka i pierwsza wygrana WBA od 146 dni

West Bromwich Albion pokonał Brighton & Hove Albion 2-0 (1-0) w sobotnim meczu 23. kolejki Premier League. Dobry występ w drużynie gospodarzy zaliczył Grzegorz Krychowiak, który rozegrał pełne 90 minut.

20 ligowych meczów rozegranych na przestrzeni 146 dni - tak długo czekali piłkarze West Bromwich Albion na zwycięstwo na boiskach Premier League. Passy nie zmieniła nawet zmiana trenera i obecny menedżer "The Baggies" Alan Pardew zdawał sobie sprawę, że ta czarna seria musi zostać w końcu przerwana, jeżeli jego drużyna chce uniknąć katastrofy, jaką byłby spadek do Championship.

W sobotnim spotkaniu przeciwko Brighton & Hove Albion Pardew postawił m.in.na Grzegorza Krychowiaka, który razem z doświadczonym Garethem Barrym utworzył parę środkowych pomocników w systemie 1-4-4-2. Polak, chociaż to nie jego akcje okazały się kluczowe dla losów meczu, może być zadowolony ze swojego występu, a jego współpraca z obdarzonym dobrym rozegraniem piłki i kontrolą tempa Barrym układała się co najmniej poprawnie.

Od pierwszej minuty piłkarze WBA przystąpili do szturmu na bramkę beniaminka i bardzo szybko wywalczyli kilka rzutów rożnych. Jeden z nich przyniósł im gola, a ze strzelenia go w czwartej minucie cieszył się Jonny Evans. Środkowy obrońca, którego prasa brytyjska wiąże z transferem do Arsenalu, wykorzystał zgranie piłki przez Jaya Rodrigueza i precyzyjnym strzałem pokonał Matthew Ryana.

O dobrej grze gospodarzy świadczył m.in. fakt, że bardzo aktywny w ofensywie był prawy obrońca Craig Dawson. W 42. minucie nie dał on co prawda zamienić na gola sprytnego podania Salomona Rondona, ale po zmianie stron to właśnie jemu udało się po raz drugi obnażyć słabość gości w kryciu przy stałych fragmentach gry. Z rzutu rożnego w 55. minucie dośrodkował Chris Brunt, a nadbiegający Dawson uderzył głową piłkę w kozioł i zmieścił ją tuż przy słupku.

Dwie bramki przewagi pozwoliły gospodarzom na spokojniejszą grę i oczekiwanie na ataki rywali na własnej połowie. Defensywa WBA spisała się na tyle dobrze, że poza dogodną sytuacją Antony'ego Knockaerta goście nie stworzyli sobie okazji na strzelenie kontaktowego gola. Francuz jednak jej nie wykorzystał i w 67. minucie uderzył nad poprzeczką.

West Bromwich Albion pokonał ostatecznie Brighton & Hove Albion 2-0. Zespół Grzegorza Krychowiaka pozostał w strefie spadkowej, ale sobotnia wygrana pozwoliła im zmniejszyć stratę do bezpiecznej 17. pozycji do dwóch punktów.

West Bromwich Albion - Brighton & Hove Albion 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Evans (4.), 2-0 Dawson (55.)