• 6 .Burnley FC (31 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Leicester City (26 pkt.)

Zlatan Ibrahimović wypadnie z gry już do końca sezonu

Zdają się potwierdzać obawy fanów Manchesteru United - Sky Sports twierdzi, że Zlatan Ibrahimović wypadnie z gry już do końca sezonu z powodu kontuzji kolana, jakiej doznał w czwartkowym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europejskiej.

Liga Europejska: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Szwed doznał kontuzji kolana w doliczonym czasie gry drugiej połowy meczu rewanżowego z Anderlechtem Bruksela (2-1 po dogrywce). Źle wylądował po wyskoku do górnej piłki.

Niewykluczone, że był to ostatni mecz Ibrahimovicia w barwach Manchesteru United, bo latem wygaśnie jego kontrakt z "Czerwonymi Diabłami".

W umowie jest klauzula pozwalająca przedłużyć kontrakt o kolejnych 12 miesięcy, ale teraz stanęło to pod znakiem zapytania.

Ibrahimović mimo 35 lat, jest najlepszym strzelcem Man Utd (28 goli we wszystkich rozgrywkach, z czego 17 w Premier League).

W meczu z Anderlechtem kontuzji nabawił się także Marcus Rojo, który murawę opuścił już w 23. minucie.

"Czerwone Diabły" awansowały do półfinału Ligi Europejskiej i w dwumeczu o finał ich rywalami będą piłkarze hiszpańskiej Celty Vigo.

MZ

Dowiedz się więcej na temat: Zlatan Ibrahimović | Manchester United | Liga Europejska