• 6 .Sevilla FC (29 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (27 pkt.)
  • 8 .SD Eibar (27 pkt.)

Atletico Madryt - Celta Vigo 2-1 w 8. kolejce Primera Division

Piłkarze Atletico Madryt pokonali Celtę Vigo 2-1 w meczu 8. kolejki Primera Division. Gospodarze dyktowali warunki gry, ale z drugiej strony niewiele brakowało, a straciliby punkty.

Primera Division: wyniki, terminarz, strzelcy, tabela

Atletico i Barcelona to jedyne zespoły w hiszpańskiej ekstraklasie, które wygrały wszystkie swoje spotkania.

Znakomity mecz rozegrał Diego Costa. Wprawdzie zmarnował karnego w 25. minucie, ale zrehabilitował się strzelając oba gole dla faworytów i błyszcząc na boisku. Prowadzi w tabeli najlepszych strzelców ligi.

Innym bohaterem gospodarzy był Thibaut Courtois, choć rywale oddali tylko dwa celne strzały w całym meczu (Atletico dwanaście). Gdyby jednak nie kapitalna interwencja bramkarza w 2. minucie doliczonego czasu gry, ambitnie walczący goście wywieźliby punkt z Estadio Vicente Calderón.

Celta nie miała nic do powiedzenia w pierwszej połowie. Przewaga Atletico była wręcz miażdżąca. Jednak w 71. minucie goście zdobyli kontaktowego gola w przypadkowych okolicznościach i ruszyli do odważniejszych ataków, a drugi celny strzał, tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra, o mało nie dał im gola na wagę punktu.

Atletico Madryt - Celta Vigo 2-1 (1-0)