• 6 .Sevilla FC (29 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (27 pkt.)
  • 8 .SD Eibar (27 pkt.)

Deportivo Alaves - Real Madryt 1-4 w 10. kolejce Primera Division

Deportivo Alaves przegrało na własnym stadionie z Realem Madryt 1-4 w 10. kolejce Primera Division. Hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo, który także nie wykorzystał rzutu karnego.

Spotkanie na Estadio de Mendizorroza zaczęło się wspaniale dla gospodarzy, którzy już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Z lewej strony dośrodkował Theo Hernandez, z piłką minęli się Keylor Navas i Raphael Varane, co wykorzystał Deyverson, posyłając ją do siatki.

Wyrównanie padło w 17. minucie. Cristiano Ronaldo pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Deyversona. Brazylijczyk zarzekał się, że nic takiego nie miało miejsca, twierdząc że piłka po strzale Garetha Bale'a trafiła go w głowę, ale sędzia był nieugięty. Powtórki telewizyjne jednoznacznie nie wskazują, który z panów miał rację. Inna sprawa, że dyskusyjny był też faul, po którym został podyktowany rzut wolny.

"Królewscy" wyszli na prowadzenie w 33. minucie. Po rozegraniu piłki na połowie rywala Karim Benzema podał CR7. Portugalczyk przymierzył zza pola karnego, a piłka po rykoszecie od nogi Zouhaira Feddala wylądowała w siatce.

Kilka minut wcześniej z powodu kontuzji murawę opuścił obrońca Realu Pepe.

Na początku drugiej połowy piłkarze Alaves mieli świetną okazję do strzelenia gola, jednak Navas popisał się wspaniałą interwencją w sytuacji sam na sam z Victorem Camarasą.

W 79. minucie Ronaldo mógł skompletować hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał Portugalczyka, sfaulowanego przez Daniela Torresa, obronił Fernando Pacheco.

Real odniósł jednak przekonywujące zwycięstwo. W 84. minucie do siatki trafił bowiem rezerwowy Alvaro Morata, a cztery minuty później wynik spotkania ustalił Ronaldo.

"Królewscy" pozostaną więc na czele Primera Division.

Cenne zwycięstwo odniosło Atletico Madryt. "Los Colchoneros" pokonali na Vicente Calderon Malaga CF 4-2.

Strzelanie w tym meczu rozpoczął Yannick Ferreira Carrasco w siódmej minucie. Belg je też zakończył, trafiając w 82. Pozostałe dwie bramki dla gospodarzy zdobył Kevin Gameiro (24. i 44. minuta). Gole dla Malagi padły po uderzeniach Sandra Ramireza z rzutu wolnego w 31. minucie i Ignacia Camacho w 64.

Obie drużyny kończyły spotkanie w dziesiątkę. Czerwone kartki, w konsekwencji dwóch żółtych zobaczyli - Stefan Savić (Atletico, 60. minuta) i Gonzalo Castro (Malaga, 88.).