• 6 .Sevilla FC (29 pkt.)
  • 7 .Real Betis Balompié (27 pkt.)
  • 8 .SD Eibar (27 pkt.)

Primera Division. Pierwsza porażka Villarreal

W niedzielnym meczu 10. kolejki ligi hiszpańskiej Villarreal przegrał na wyjeździe z Eibar 1:2. To pierwsza porażka w tym sezonie Primera Division piłkarzy "Żółtej łodzi podwodnej". Niepokonany jest już tylko Real Madryt.

Mecz długo układał się po myśli gości, którym w 41. minucie prowadzenie z rzutu karnego dał Bruno Soriano. Eibar losy spotkania odwróciło w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw wyrównał Ivan Ramis, a nastęnie trafił Pedro Leon.

W tabeli Villarreal jest piąty, a do prowadzącego Realu traci pięć punktów. Eibar zajmuje siódme miejsce; od lidera ma o dziewięć punktów mniej.

W sobotę zgodne zwycięstwa odniosły najbardziej utytułowane hiszpańskie kluby. "Królewscy" na wyjeździe pokonali Alaves 4-1, Barcelona wygrała u siebie z Granadą 1:0, a Atletico Madryt z Malagą 4-2. Real ma dwa punkty przewagi nad "Dumą Katalonii" i trzy nad rywalem zza miedzy.

Dowiedz się więcej na temat: Villarreal CF