• 6 .Villarreal CF (20 pkt.)
  • 7 .Real Sociedad San Sebastián (18 pkt.)
  • 8 .Real Betis Balompié (17 pkt.)

Real Madryt - SD Eibar 3-0. Cristiano Ronaldo bez gola

Real Madryt pokonał 3-0 (2-0) SD Eibar w ostatnim niedzielnym spotkaniu 9. kolejki Primera Division. Bohaterem "Królewskich" był Marco Asensio, który zdobył bramkę i miał udział przy samobójczym trafieniu rywala.

Primera Division - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"Królewscy" mogli błyskawicznie objąć prowadzenie. Przed szansą, po dośrodkowaniu z prawej strony, stanął Cristiano Ronaldo, ale fenomenalną interwencję zaliczył Marko Dmitrović.

Trzy minuty później okazję mieli goście. Po niedokładnym wybiciu piłka trafiła do Joana Jordana, ale ten trafił wprost w bramkarza Realu.

W 18. minucie Isco i Marco Asensio krótko rozegrali rzut rożny, a po wrzutce w pole karne, piłkę do bramki, głową, skierował Sergio Ramos. Futbolówka po drodze trafiła jeszcze Paulo Oliveirę i to jemu zaliczono trafienie samobójcze.

Dziesięć minut później Isco znakomicie dograł z lewej strony do Asensio, a ten pięknym strzałem podwyższył prowadzenie "Królewskich". Błąd popełnił Dmitrović, który wpuścił piłkę do bramki... między nogami.

Po przerwie niewiele się działo. W 79. minucie z ostrego kąta próbował CR7, ale trafił w boczną siatkę.

Osiem minut przed końcem spotkania, "Królewscy" postawili kropkę nad "i". Po świetnej, trójkowej akcji, na listę strzelców wpisał się Marcelo.

Dzięki wygranej, madrycki zespół utrzymał trzecie miejsce w tabeli. Ma 20 punktów - "oczko" mniej od Valencii oraz pięć punktów mniej od Barcelony. Kolejnym rywalem "Królewskich" będzie Girona FC.

Real Madryt - SD Eibar 3-0 (2-0)

1-0 Paulo Oliveira (18. - sam.)

2-0 Marco Asensio (28., z podania Isco)

3-0 Marcelo (82., z podania Benzemy)

Dowiedz się więcej na temat: Real Madryt | SD Eibar