• 6 .Sevilla FC (32 pkt.)
  • 7 .Celta Vigo (28 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (27 pkt.)

SD Eibar - Atletico Madryt 0-1 w 19. kolejce Primera Division

SD Eibar przegrał u siebie 0-1 z Atletico Madryt w 19. kolejce Primera Division. Faworyzowani goście mieli jednak spore problemy z ambitnie grającymi zawodnikami Eibar. Jedynego gola strzelił Kevin Gameiro.

Atletico mogło rozpocząć ten mecz w najlepszy z możliwych sposobów. W 3. minucie Antoine Griezmann doskonale wyłożył piłkę Angelowi Correi, ale jego strzał po ziemi o centymetry minął słupek bramki.

Znacznie lepiej po podaniu Griezmanna 20 minut później zachował się Kevin Gameiro, który wyprowadził drużynę Diego Simeone na prowadzenie. Po dwójkowej akcji nie miał żadnych problemów z pokonaniem bramkarza z najbliższej odległości.

O dziwo w pierwszej części spotkania to gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, ale w żaden sposób nie przekładało się to na bramkowe sytuacje.

Blisko pokonania Jana Oblaka piłkarze Eibar byli dopiero w po godzinie gry, gdy o samobójcze trafienie otarł się Diego Godin. Po rzucie wolnym piłka tak niefortunnie odbiła się od obrońcy, że gdyby nie instynktowna obrona Oblaka - wpadłaby do bramki.

Gospodarzom dodało to animuszu i gdyby nie świetna postawa słoweńskiego bramkarza, zapewne doprowadziliby do remisu. Ten jednak w znakomitym stylu obronił najpierw strzał z głowy Paulo Olivieiry, a potem mocny strzał Takashiego Inuiego.

W doliczonym czasie gry Fabian Orellana próbował jeszcze efektownego strzału z przewrotki, ale po zamieszaniu piłka minimalnie minęła słupek bramki.

Dzięki wygranej Atletico utrzymało pozycję wicelidera. Eibar zajmuje siódmą lokatę.

SD Eibar - Atletico Madryt 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Gameiro (27.)

Primera Division: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy