Dziennik Barcy i Realu

Adriano wyeliminowany na trzy tygodnie

Obrońca Barcelony Adriano doznał kontuzji w sobotnim meczu hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej z Celtą Vigo (3-1) i będzie pauzował przez trzy tygodnie. To kolejne osłabienie zespołu Tito Vilanovy przed środowym spotkaniem Ligi Mistrzów z Celtikiem Glasgow.

Adriano zdobył w 21. minucie pierwszego gola dla Barcelony, ale jeszcze przed przerwą został zmieniony. Okazało się, że doznał urazu mięśnia prawej nogi.

Kontuzja Adriana to kolejne osłabienie defensywy Barcelony. Brazylijczyk dołączył do listy niezdolnych do gry, na której znajdują się już Carles Puyol, Gerard Pique i Eric Abidal.

W tej sytuacji w meczu z Celtikiem Vilanova w obronie wystawi prawdopodobnie Javiera Mascherano, Aleksa Songa i 21-letniego Marca Bartrę.

Barcelona prowadzi w hiszpańskiej ekstraklasie. W dziesięciu kolejkach odniosła dziewięć zwycięstw i raz zremisowała, co jest rekordem w 113-letniej historii tych rozgrywek.