Dziennik Barcy i Realu

FC Barcelona - Celta Vigo 0-1 w Primera Division

Sensacja na Camp Nou. Po porażce z Realem Madryt FC Barcelona przegrała drugi mecz ligowy z rzędu, ulegając 0-1 Celcie Vigo. Barca spadła na trzecie miejsce w tabeli Primera Division.

W sobotę po pokonaniu 4-0 Granady Real Madryt wysunął się na czoło Primera Division, a na drugie miejsce po wygraniu 4-2 z Cordobą wskoczyło Atletico Madryt. Wieczorem Barcelona zamierzała pokonać Celtę i wrócić na fotel lidera.

Problem w tym, że Katalończycy nijak nie mogli trafić do bramki gości.

Już w pierwszych minutach kilka strzałów na bramkę rywali oddał Neymar. Po jednym z nich piłka trafiła w poprzeczkę.

Po półgodzinie gry bardzo dobrym strzałem na bramkę Sergio Alvareza popisał się Leo Messi, ale bramkarz gości kapitalnie obronił.

W końcówce pierwszej połowy Barca niemal nie schodziła z pola karnego Celty, ale atak śmierci w składzie: Messi, Neymar i Luis Suarez nie był w stanie pokonać bramkarza gości.

Po przerwie kibice na Camp Nou zamarli, gdy na prowadzenie w 55. minucie wyszli goście. Nolito wykorzystał nieporadność Daniego Alvesa, kapitalnie zagrał piętą do Joaquina Larriveya, a ten ze spokojem pokonał Claudio Bravo.

W 70. minucie po dośrodkowaniu Pedro zupełnie niepilnowany Suarez główkował wprost w ręce bramkarza gości.

Celta mogła podwyższyć, ale Bravo obronił efektowny strzał Nolito, a dobitka Charlesa była niecelna. W 79. minucie piłka trafiła w poprzeczkę po rzucie wolnym Messiego.

Znakomity mecz w bramce Celty rozgrywał Sergio Alvarez, który w 84. minucie kolejną znakomitą interwencją zatrzymał strzał Suareza.

Barcelona mimo ogromnej przewagi musiała uznać wyższość rywala. Piłkarzy Barcy pożegnały gwizdy kibiców.

FC Barcelona - Celta Vigo 0-1. Raport meczowy

Primera Division: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | celta vigo | Primera Division