Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: Granada CF - FC Barcelona 1-2

Leo Messi zdobył 300. i 301. bramkę w barwach FC Barcelona. Jego zespół pokonał na wyjeździe 2-1 Granadę CF w meczu 24. kolejki Primera Division.

W 26. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po akcji prawą stroną i zgraniu głową, piłkę z bliska "wepchnął" do bramki Barcy Odion Oghalo, choć był na minimalnym spalonym.

Przygotowująca się do meczu Ligi Mistrzów z Milanem Barcelona w pierwszej połowie miała przewagę, ale zawodnicy razili nieskutecznością. Między innymi Leo Messi przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Antonio Martinezem.

Goście doprowadzili do wyrównania w 50. minucie. Cesc Fabregas uderzył zza pola karnego, Martinez odbił piłkę przed siebie, a z dobitką pospieszył niepilnowany Messi.

Piętnaście minut później Pedro zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił w słupek.

Dopiero w 72. minucie pojawił się na boisku, oszczędzany na Ligę Mistrzów Andres Iniesta. Kilkadziesiąt sekund później Barcelona już prowadziła, bo Messi strzałem z rzutu wolnego zaskoczył Martineza.

W końcówce gospodarze mieli swoje szanse na wyrównanie, ale zabrakło im precyzji.

Messi to najskuteczniejszy w historii strzelec Barcelony (301 goli w 365 meczach) i lider klasyfikacji strzelców trwającego sezonu (37 trafień).

Argentyńczyk trafił do siatki rywali w 14. kolejnym meczu ligowym, śrubując tym samym własny rekord La Liga.

Barcelona ma już 15 punktów przewagi nad Atletico i 19 nad Realem. Madryckie zespoły swoje mecze rozegrają w niedzielę.