Dziennik Barcy i Realu

Puchar Hiszpanii: FC Barcelona - Cordoba CF 5-0

FC Barcelona rozgromiła drugoligową Cordobę 5-0 w rewanżowym meczu 1/8 finału Pucharu Króla. Pierwszy mecz Barca wygrała 2-0. Katalończycy awansowali do ćwierćfinału, gdzie spotkają się z Malagą.

Barcelona rozpoczęła mecz m.in. bez Victora Valdesa, Xaviego, Andresa Iniesty i Lionela Messiego, a Carles Puyol i Cesc Fabregas dograli tylko do przerwy.

Zabrakło także szkoleniowca Tita Vilanovy, który wyjechał do Nowego Jorku. Tam w miejscowym centrum onkologicznym przejdzie konsultacje po operacji usunięcia nowotworu ślinianki.

Gospodarze pierwszy cios zadali w 17. minucie. Pozostawiony bez opieki Thiago wpadł w pole karne gości i strzelił celnie obok interweniującego bramkarza.

Cztery minuty później David Villa ograł obrońcę przy linii końcowej i z ostrego kąta podwyższył na 2-0. Po chwili ten sam zawodnik płaskim mocnym strzałem w róg zdobył trzecią bramkę dla Barcy.

W 55. minucie celnie główkował Alexis Sanchez i w dwumeczu było już 6-0 dla Katalończyków.

W końcówce spotkania ten sam zawodnik z bliska wepchnął piłkę do siatki drugoligowca.

W drugiej połowie gościom udało się oddać kilka strzałów w kierunku bramki Barcelony, ale Jose Manuel Pinto do końca meczu pozostał niepokonany.

FC Barcelona - Cordoba CF 5-0 (3-0)

Bramki: 1-0 Thiago (17.), 2-0 Villa (21.), 3-0 Villa (26.), 4-0 Alexis (55.), 5-0 Alexis (85.)

Barcelona - Cordoba. Raport meczowy

Zobacz pozostałe wyniki 1/8 Pucharu Hiszpanii

Zobacz zestaw par ćwierćfinałowych

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Puchar Króla | Puchar Hiszpanii | david villa