Dziennik Barcy i Realu

Puchar Króla: Real Madryt - Espanyol Barcelona 1-0

Piłkarze Realu Madryt zostali pierwszymi półfinalistami Pucharu Króla. "Królewscy" po raz drugi pokonali Espanyol Barcelona 1-0, tym razem na Santiago Bernabeu.

Przed tygodniem Real wygrał na wyjeździe po bramce Karima Benzemy w 25. minucie i był faworytem przed rewanżem w Madrycie.

Na własnym stadionie "Królewscy" szybko przypieczętowali awans do najlepszej czwórki rozgrywek. W siódmej minucie Xabi Alonso posłał dalekie podanie do Jese Rodrigueza, ten wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem pokonał Kiko Casillę.

Przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Real mógł wygrać w wyższych rozmiarach, ale kilka dogodnych okazji pod bramką Espanyolu zmarnował Cristiano Ronaldo.

Ostatni kwadrans goście grali w osłabieniu. Czerwoną kartką (za drugą żółtą) ukarany został Victor Sanchez.

Real Madryt - Espanyol Barcelona 1-0 (1-0)