Euro 2016. Adam Nawałka: Nie mam jeszcze składu na mecz z Irlandią Północną

- Każdy mecz to szansa dla zawodników. Nie mamy jeszcze ustalonej jedenastki na pierwszy mecz Euro 2016 - powiedział Adam Nawałka na konferencji prasowej przed poniedziałkowym meczem towarzyskim z Litwą.

- Co do składu, to będzie ustalony po dzisiejszym treningu. Proszę mnie o to nie pytać. Mamy konkretny plan na mecz z Litwą. Wiemy, jak to bywało w przeszłości, kiedy skład był podawany na konferencji - ktoś przykładowo doznawał urazu. Oficjalnie podamy go do wiadomości na 70 minut przed spotkaniem - rozpoczął trener "Orłów".

Reklama

Trener dodał, że z zdrowiem Grzegorza Krychowiaka wszystko jest w porządku i nie ma zagrożenia dla jego występu na mistrzostwach we Francji.

- Każdy mecz to nowe doświadczenia i szansa dla zawodników, którzy walczą o miejsce w składzie. Nie mamy jeszcze ustalonej jedenastki na pierwsze spotkanie Euro 2016 - dorzucił Nawałka.

- Nie zaliczamy jutrzejszego meczu do łatwych, ale eliminacje pokazały, że mamy konkretne umiejętności. Mam nadzieję, że mecz z Litwą pomoże nam się przygotować do Euro, na którym będziemy w optymalnej dyspozycji - powiedział selekcjoner "Orłów".

Szkoleniowiec reprezentacji dodał, że nikt nie będzie odstawiał nogi i w meczu z Litwą każdy zagra na sto procent.

- Nikt nie może już przed meczem rozdzielać scenariusza, jak to będzie wyglądało. Nastawiamy się na trudny pojedynek. Każdy mecz jest zupełnie inny - zakończył Adam Nawałka.

W poniedziałek o godz. 18 Polacy zagrają z Litwą w ostatnim meczu kontrolnym przed mistrzostwami Europy we Francji. 7 czerwca rano "Biało-czerwoni" odlecą z podkrakowskich Balic do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Z Krakowa Kamil Kania

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Litwa!

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Sprawdź terminarz Euro 2016!

Najlepsze tematy