Mistrzostwa Europy siatkarzy 2017 w Polsce

Polscy siatkarze na piątym miejscu w rankingu CEV

Polscy siatkarze, mimo słabego występu w Lidze Światowej, utrzymali piąte miejsce w europejskim rankingu. Liderami są Francuzi, którzy w niedzielę triumfowali w tych rozgrywkach. Kolejne miejsca zajmują Rosjanie i Serbowie.

"Biało-czerwoni" w Lidze Światowej zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji. To był najsłabszy występ do 2014 roku, kiedy też zajęli ósmą lokatę, a we wrześniu tego roku zdobyli pierwszy do 40 lat złoty medal mistrzostw świata. W tym sezonie na przełomie sierpnia i września odbędą się w Polsce mistrzostwa Europy.

Reklama

Tytułu będą bronić Francuzi, którzy byli też najlepsi w Lidze Światowej i są liderem rankingu CEV. Na drugie miejsce tego zestawienia awansowali Rosjanie, a na trzecim utrzymali się Serbowie.

W pierwszej dziesiątce największy spadek zanotowali Włosi - ostatnia drużyna tzw. elity w Lidze Światowej. Teraz Italia znajduje się na czwartej pozycji - tuż przed Polakami.

Kobiecy ranking zostanie zaktualizowany po rozgrywkach World Grand Prix. W ostatniej edycji - w sierpniu zeszłego roku - Polki zajmowały dziewiątą lokatę.

Czołówka rankingu CEV mężczyzn:

 1. Francja      288 pkt

 2. Rosja        280

 3. Serbia       274

 4. Włochy       270

 5. Polska       268

 6. Bułgaria     266

 7. Belgia       248

 8. Niemcy       242

 9. Słowenia     240

10. Finlandia    234


Najlepsze tematy