Mistrzostwa świata 2014

Mecz Francja - Niemcy 0-1 na MŚ

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskich mistrzostw świata Niemcy po golu Matsa Hummelsa pokonali Francję 1-0.

Zapraszamy na zapis relacji z meczu Francja - Niemcy

Kliknij i zobacz zapis relacji dla urządzeń mobilnych

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 13. minucie. Toni Kroos popisał się doskonałym dośrodkowaniem w pole karne, Mats Hummels uprzedził Raphaela Varane'a i głową zdobył gola.

Później Miroslav Klose otrzymał doskonałe podanie, ale źle przyjął piłkę. Próbował wymusić rzut karny. Sędzia pomylił się, co prawda - słusznie - nie wskazał na "wapno", ale powinien pokazać żółtą kartkę napastnikowi Lazio Rzym.

"Trójkolorowi" mogli kilka razy doprowadzić do wyrównania, ale brakowało im dokładności.

Najlepszą sytuację mieli w 35. minucie. Mathieu Valbuena uderzył z lewej strony, Manuel Neuer obronił, a dobitkę Karima Benzemy zablokował Hummels.

W 70. minucie Mueller wbiegł w pole karne z prawej strony i uderzył, ale piłka przeszła tuż obok słupka.

Siedem minut później świetną okazję miał Benzema, który minął w polu karnym Philippa Lahma, ale został zablokowany przez bohatera meczu.

W doliczonym czasie gry szansę kolejną szansę miał napastnik Realu Madryt, jednak niezawodny Neuer popisał się piękną interwencją.

Francuzi w drugiej połowie próbowali atakować, ale czynili to bez przekonania. Atakowali małą grupą piłkarzy, którzy nie mogli przedrzeć się przez szyki obronne drużyny Joachima Loewa. Dopiero w ostatniej akcji meczu zaangażowali się w akcję ofensywną większą liczbą zawodników.

Niemcy pokonały Francję i awansowali do półfinału, gdzie zagrają ze zwycięzcą meczu Brazylia - Kolumbia.

"Adieu, les Bleus! Powtórzyliśmy to co się stało w 1982 i 1986 roku. Jesteśmy wielką nacją. Zmierzamy po mistrzostwo świata. Dzielą nas od tego dwa mecze" - triumfuje niemiecki "Bild".

Francja - Niemcy 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Mats Hummels (13 - głową). Żółta kartka - Niemcy: Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger.

Sędzia: Nestor Pitana (Argentyna). Widzów 73˙000.

Francja: Hugo Lloris - Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho (72. Laurent Koscielny), Patrice Evra - Mathieu Valbuena (85. Olivier Giroud), Yohan Cabaye (73. Loic Remy), Blaise Matuidi, Paul Pogba - Karim Benzema, Antoine Griezmann.

Niemcy: Manuel Neuer - Jerome Boateng, Mats Hummels, Benedikt Hoewedes - Sami Khedira, Bastian Schweinsteiger, Philipp Lahm, Toni Kroos (90+2. Christoph Kramer), Mesut Oezil (83. Mario Goetze), Thomas Mueller - Miroslav Klose (69. Andre Schuerrle).