MŚ Rosja 2018

MŚ Rosja 2018. "The Guardian" ocenił mundialowe drużyny. Polska "czarnym koniem"

Brytyjski dziennik „The Guardian” zrobił ranking najsilniejszych drużyn, które zakwalifikowały się na mundial. Reprezentacja Polski została określona mianem „czarnego konia” i zajęła ósme miejsce.

El. MŚ: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

"Pokazali znakomitą formę w kwalifikacjach, którą zepsuła jedynie porażka z Danią 0-4. Strzelanie goli zwykle nie stanowi dla nich problemu, zwłaszcza dla Lewandowskiego, który zdobył 16 z 28 strzelonych przez nich bramek w grupie E" - czytamy w opisie reprezentacji Polski.

Reklama

"Biało-Czerwoni" w rankingu wyprzedzili m.in. Meksyk, Urugwaj czy Anglię. Pierwsze miejsce zajęli Niemcy. Za nimi w czołówce uplasowała się Brazylia i Hiszpania.

"Drużyna Adama Nawałki pasuje do roli +czarnego konia+ finałów i to nie tylko dlatego, że zajmuje szóste miejsce w rankingu FIFA oraz będzie w gronie ośmiu rozstawionych zespołów" - pisze dziennik i jednocześnie wskazuje, co może stanowić problem dla Polaków na mundialu:

"Ich zmartwieniem może być to, że podobnie jak na Euro 2016, Lewandowski będzie chciał zrobić za dużo i to może odbić się na jego skuteczności w polu karnym". 

Polacy na mundialu zagrają pierwszy raz od 12 lat. 

AK

Dowiedz się więcej na temat: piłkarska reprezentacja polski | MŚ Rosja 2018
Najlepsze tematy