Pjongczang 2018

Pjongczang 2018 - terminarz

8 lutego, dzień przed oficjalnym otwarciem, rozpoczną się zimowe igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. Rywalizacja potrwa do 25 lutego. Przedstawiamy terminarz zawodów.

Pjongczang 2018 - terminarz

Program igrzysk w Pjongczangu (M-mężczyźni, K-kobiety, MIX-mieszane, czas polski):
czwartek, 8 lutego
Skoki narciarskiegodz. 13.30 skocznia normalna, M - kwalifikacje
Curling01.05 faza grupowa, MIX
 12.05 faza grupowa, MIX
piątek, 9 lutego
Curling00.35 faza grupowa, MIX
 05.35 faza grupowa, MIX
Łyżwiarstwo figurowe02.00 drużynowo - programy krótkie par sportowych i solistów
Narciarstwo dowolne02.00 jazda po muldach, K - kwalifikacje
 03.45 jazda po muldach, M - kwalifikacje
Ceremonia otwarcia12.00
sobota, 10 lutego (5 konkurencji finałowych)
Biegi narciarskie08.15 bieg łączony 7,5 km techniką klasyczną + 7,5 km techniką dowolną, K
Short track11.00 1500 m, M
Łyżwiarstwo szybkie12.00 3000 m, K
Biathlon12.15 sprint 7,5 km, K
Skoki narciarskie13.35 skocznia normalna, M
pozostałe konkurencje
Snowboard02.00 slopestyle, M - kwalifikacje
Short track11.00 500 m, K - eliminacje1500 m, M - eliminacjesztafety 3000 m, K - eliminacje
Saneczkarstwo11.10 jedynki, M - 1. i 2. ślizg
Curling01.05 faza grupowa, MIX
 12.05 faza grupowa, MIX
Hokej na lodzie08.40 Japonia - Szwecja, K (gr. B)
 13.10 Szwajcaria - Korea Południowa, K (gr. B)
niedziela, 11 lutego (7)
Snowboard02.00 slopestyle, M
Narciarstwo alpejskie03.00 zjazd, M
Biegi narciarskie07.15 bieg łączony 15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną, M
Łyżwiarstwo szybkie08.00 5000 m, M
Saneczkarstwo10.50 jedynki, M - 3. i 4. ślizg
Biathlon12.15 sprint 10 km, M
Narciarstwo dowolne13.05 jazda po muldach, K
pozostałe konkurencje
Łyżwiarstwo figurowe02.00 drużynowo - programy krótkie par tanecznych i solistek, program dowolny par sportowych
Snowboard05.30 slopestyle, K - kwalifikacje
Narciarstwo dowolne11.30 jazda po muldach, K - kwalifikacje
Curling01.05 faza grupowa, MIX
 12.05 ewentualne mecze barażowe, MIX
Hokej na lodzie08.40 Finlandia - USA, K (gr. A)
 13.10 Kanada - OAR, K (gr. A)
poniedziałek, 12 lutego (8)
Łyżwiarstwo figurowe02.00 drużynowo - programy dowolne solistów, par tanecznych i solistek
Snowboard02.00 slopestyle, K
Narciarstwo alpejskie02.15 1. przejazd slalomu giganta, K
 05.45 2. przejazd slalomu giganta, K
Biathlon11.10 10 km na dochodzenie, K
 13.00 12,5 km na dochodzenie, M
Narciarstwo dowolne13.00 jazda po muldach, M
Łyżwiarstwo szybkie13.30 1500 m, K
Skoki narciarskie13.50 skocznia normalna, K
pozostałe konkurencje
Snowboard05.30 halfpipe, K - kwalifikacje
Narciarstwo dowolne11.25 jazda po muldach, M - kwalifikacje
Saneczkarstwo11.50 jedynki, K - 1. i 2. ślizg
Curling01.05 półfinał, MIX
 12.05 półfinał, MIX
Hokej na lodzie08.40 Szwajcaria - Japonia, K (gr. B)
 13.10 Szwecja - Korea Południowa, K (gr. B)
wtorek, 13 lutego (8)
Snowboard02.00 halfpipe, K
Narciarstwo alpejskie03.30 zjazd do superkombinacji, M
 07.00 slalom do superkombinacji, M
Short track11.00 500 m, K
Saneczkarstwo11.30 jedynki, K - 3. i 4. ślizg
Łyżwiarstwo szybkie12.00 1500 m, M
Biegi narciarskie12.00 sprint techniką klasyczną, K i M
Curling01.05 mecz o 3 miejsce, MIX
 12.05 finał, MIX
pozostałe konkurencje
Snowboard05.06 halfpipe, M - kwalifikacje
Biegi narciarskie09.30 sprint techniką klasyczną, K i M - kwalifikacje
Short track11.00 500 m, K - półfinały1000 m, M - eliminacjesztafety 5000 m, M - eliminacje
Hokej na lodzie08.40 Kanada - Finlandia, K (gr. A)
 13.10 USA - OAR, K (gr. A)
środa, 14 lutego (6)
Narciarstwo alpejskie02.15 1. przejazd slalomu, K
 05.45 2. przejazd slalomu, K
Snowboard02.30 halfpipe, M
Kombinacja norweska07.00 skoki na obiekcie normalnym
 09.45 bieg na 10 km
Łyżwiarstwo szybkie11.00 1000 m, K
Biathlon12.05 bieg indywidualny na 15 km, K
Saneczkarstwo12.20 dwójki
pozostałe konkurencje
Łyżwiarstwo figurowe02.00 pary taneczne - program krótki
Curling01.05 faza grupowa, M
 06.05 faza grupowa, K
Hokej na lodzie04.10 Szwecja - Szwajcaria, K (gr. B)
 08.40 Korea Południowa - Japonia, K (gr. B)
 13.10 Słowacja - OAR, M (gr. B)
 13.10 USA - Słowenia, M (gr. B)
czwartek, 15 lutego (7)
Łyżwiarstwo figurowe02.30 pary taneczne - program dowolny
Narciarstwo alpejskie03.00 supergigant, M
Snowboard05.30 cross, M
Biegi narciarskie07.30 na 10 km techniką dowolną, K
Biathlon12.00 bieg indywidualny na 20 km, M
Łyżwiarstwo szybkie12.00 10 000 m, M
Saneczkarstwo13.30 sztafety
pozostałe konkurencje
Skeleton02.00 1. i 2. ślizg, M
Snowboard03.00 cross, M - kwalifikacje
Narciarstwo dowolne12.00 skoki akrobatyczne, K - kwalifikacje
Curling01.05 faza grupowa, K
 06.05 faza grupowa, M
Hokej na lodzie04.10 USA - Kanada, K (gr. A)
 04.10 Finlandia - Niemcy, M (gr. C)
 08.40 OAR - Finlandia, K (gr. A)
 08.40 Norwegia - Szwecja, M (gr. C)
 13.10 Szwajcaria - Kanada, M (gr. A)
 13.10 Czechy - Korea Południowa, M (gr. A)
piątek, 16 lutego (5)
Skeleton01.30 3. i 4. ślizg, M
Snowboard04.15 cross, K
Biegi narciarskie07.00 bieg na 15 km techniką dowolną, M
Łyżwiarstwo szybkie12.00 5000 m, K
Narciarstwo dowolne12.00 skoki akrobatyczne, K
pozostałe konkurencje
Łyżwiarstwo figurowe02.00 soliści - program krótki
Snowboard02.00 cross, K - kwalifikacje
Skeleton12.20 1. i 2. ślizg, K
Skoki narciarskie13.30 duża skocznia, M - kwalifikacje
Curling01.05 faza grupowa, M
 06.05 faza grupowa, K
Hokej na lodzie04.10 USA - Słowacja, M (gr. B)
 08.40 OAR - Słowenia, M (gr. B)
 13.10 Finlandia - Norwegia, M (gr. C)
 13.10 Szwecja - Niemcy, M (gr. C)
sobota, 17 lutego (9)
Łyżwiarstwo szybkie02.00 soliści - program dowolny
Narciarstwo alpejskie03.00 supergigant, K
Narciarstwo dowolne05.00 slopestyle, K
Biegi narciarskie10.30 sztafeta 4x5 km, K
Short track11.00 1000 m, M 1500 m, K
Biathlon12.15 bieg ze startu wspólnego na 12,5 km, K
Skeleton12.20 3. i 4. ślizg, K
Skoki narciarskie13.30 duża skocznia, M
pozostałe konkurencje
Narciarstwo dowolne02.00 slopestyle, K - kwalifikacje
 12.00 skoki akrobatyczne, M - kwalifikacje
Curling01.05 faza grupowa, K
 06.05 faza grupowa, M
Hokej na lodzie04.10 baraż o półfinał, K
 04.10 Kanada - Czechy, M (gr. A)
 08.40 baraż o półfinał, K
 08.40 Korea Południowa - Szwajcaria, M (gr. A)
 13.10 OAR - USA, M (gr. B)
 13.10 Słowenia - Słowacja, M (gr. B)
niedziela, 18 lutego (6)
Narciarstwo alpejskie02.15 1. przejazd slalomu giganta, M
 05.45 2. przejazd slalomu giganta, M
Narciarstwo dowolne05.15 slopestyle, M
 12.00 skoki akrobatyczne, M
Biegi narciarskie07.15 sztafeta 4x10 km, M
Łyżwiarstwo szybkie12.00 500 m, K
Biathlon12.15 bieg ze startu wspólnego na 15 km, M
pozostałe konkurencje
Narciarstwo dowolne02.00 slopestyle, M - kwalifikacje
Bobsleje12.05 dwójki, M - 1. i 2. ślizg
Łyżwiarstwo szybkiedrużynowo, M - ćwierćfinały
Curling01.05 faza grupowa, M
 06.05 faza grupowa, K
Hokej na lodzie04.10 o miejsca 5-8, K
 04.10 Niemcy - Norwegia, M (gr. C)
 08.40 o miejsca 5-8, K
 08.40 Czechy - Szwajcaria, M (gr. A)
 13.10 Szwecja - Finlandia, M (gr. C)
 13.10 Kanada - Korea Południowa, M (gr. A)
poniedziałek, 19 lutego (3)
Łyżwiarstwo szybkie12.00 500 m, M
Bobsleje12.15 dwójki, M - 3. i 4. ślizg
Skoki narciarskie13.30 drużynowo, M
pozostałe konkurencje
Snowboard01.35 big air, K - kwalifikacje
Łyżwiarstwo figurowe02.00 pary taneczne - program krótki
Narciarstwo dowolne02.15 halfpipe, K - kwalifikacje
Łyżwiarstwo szybkiedrużynowo, K - ćwierćfinały
Curling01.05 faza grupowa, K
 06.05 faza grupowa, M
Hokej na lodzie05.10 półfinał, K
 13.10 półfinał, K
wtorek, 20 lutego (5)
Łyżwiarstwo figurowe02.00 pary taneczne - program dowolny
Narciarstwo dowolne02.30 halfpipe, K
Kombinacja norweska11.00 skoki na dużym obiekcie
 13.45 bieg na 10 km
Biathlon12.15 sztafety mieszane
Short tracksztafety 3000 m, K
pozostałe konkurencje
Narciarstwo dowolne05.00 halfpipe, M - kwalifikacje
Short track11.00 1000 m, K - eliminacje 500 m, M - eliminacje
Bobsleje12.50 dwójki, K - 1. i 2. ślizg
Curling01.05 faza grupowa, M
 06.05 faza grupowa, K
Hokej na lodzie04.10 baraż o ćwierćfinał, M
 04.10 mecz o 7. miejsce, K
 08.40 mecz o 5. miejsce, K
 08.40 baraż o ćwierćfinał, M
 13.10 dwa baraże o ćwierćfinał, M
środa, 21 lutego (7)
Narciarstwo alpejskie03.00 zjazd, K
Narciarstwo dowolne05.15 ski cross, M
Narciarstwo biegowe11.00 sprint drużynowy, K i M
Łyżwiarstwo szybkie12.00 wyścig drużynowy, K i M
Bobsleje12.40 dwójki, K - 3. i 4. ślizg
Hokej na lodzie08.40 mecz o 3. miejsce, K
pozostałe konkurencje
Snowboard01.30 big air, M - kwalifikacje
Łyżwiarstwo figurowe02.00 solistki - program krótki
Narciarstwo dowolne03.30 ski cross, M - kwalifikacje
Narciarstwo biegowe09.00 sprint drużynowy, K i M - kwalifikacje
Curling01.05 faza grupowa, K
 06.05 faza grupowa, M
Hokej na lodzie04.10 ćwierćfinał, M
 08.40 ćwierćfinał, M
 13.10 dwa ćwierćfinały, M
czwartek, 22 lutego (8)
narciarstwo alpejskie02.15 1. przejazd slalomu, M
 05.45 2. przejazd slalomu, M
Narciarstwo dowolne03.30 halfpipe, M
Hokej na lodzie05.10 finał, K
Kombinacja norweska08.30 skoki na dużym obiekcie - drużynowo
 11.20 biegi 4x5km
Short track11.00 500 m, M 1000 m, k sztafeta 5000 m, M
Biathlon12.15 sztafeta 4x6 km, K
pozostałe konkurencje
Curling01.05 ewentualne mecze barażowe, M/K
 12.05 półfinały, M
Snowboard04.00 slalom gigant równoległy, K - kwalifikacje slalom gigant równoległy, M - kwalifikacje
piątek, 23 lutego (6)
Snowboard01.30 big air, K
Łyżwiarstwo figurowe02.00 solistki - program dowolny
Narciarstwo alpejskie03.00 zjazd do superkombinacji, K
 06.30 slalom do superkombinacji, K
Narciarstwo dowolne05.15 ski cross, K
Łyżwiarstwo szybkie11.00 1000 m, M
Biathlon12.15 sztafeta 4x7,5 km, M
Curling07.35 mecz o 3. miejsce, M
pozostałe konkurencje
Narciarstwo dowolne03.30 ski cross, K - kwalifikacje
Hokej na lodzie08.40 półfinał, M
 13.10 półfinał, M
Curling12.05 półfinały, K
sobota, 24 lutego (8)
Snowboard02.00 big air, M
Narciarstwo alpejskie03.00 drużynowo
Snowboard04.00 slalom gigant równoległy, K slalom gigant równoległy, M
Biegi narciarskie06.00 50 km techniką klasyczną, M
Curling07.35 finał, M
Łyżwiarstwo szybkie12.00 wyścig ze startu wspólnego, M wyścig ze startu wspólnego, K
Curling12.05 mecz o 3. miejsce, K
Hokej na lodzie13.10 mecz o 3. miejsce, M
pozostałe konkurencje
Bobsleje01.30 czwórki - 1. i 2. ślizg
niedziela, 25 lutego (4)
Curling01.05 finał, K
Bobsleje01.30 czwórki - 3. i 4. ślizg
Hokej na lodzie05.10 finał, M
Biegi narciarskie07.15 30 km techniką klasyczną, K
Łyżwiarstwo figurowe01.30 pokazy mistrzów
Ceremonia zakończenia12.00