Wybory prezesa PZPN

Edward Potok

Związek potrzebuje zmian i reform, a więcej do powiedzenia powinni mieć młodzi ludzie - uważa jeden z kandydatów na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Edward Potok, były zawodowy żołnierz, obecnie prezes Łódzkiego ZPN.

- Nadszedł czas zmian i reform. W PZPN musi być grupa młodych działaczy, byłych piłkarzy i reprezentantów Polski. Gdybym wygrał wybory, to z pięciu wiceprezesów przynajmniej dwóch to będą młodzi ludzie. Sekretarzem generalnym związku również musi być człowiek stosunkowo młody, dobrze wykształcony, energiczny i nie związany z polityką - tak o przyszłości PZPN pod swoim kierownictwem mówił Edward Potok.

Reklama

- PZPN potrzebuje kogoś, kto będzie spokojnie prowadził związek i dobrze nim zarządzał. Na tym stanowisku powinna być osoba po studiach, merytorycznie przygotowana do sprawowania odpowiedzialnej funkcji - powiedział kandydat na prezesa.

Dodał, że sam spełnia te warunki - ukończył AWF i dwie uczelnie wojskowe, a w sporcie przeszedł wszystkie szczeble, od trenerki do zarządzania.

Edward Potok ma 61 lat. Jest absolwentem warszawskiej AWF, Wyższej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu oraz Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu.

Od 1973 do 2006 r. był zawodowym żołnierzem (od 1992 r. w stopniu pułkownika). Większość czynnej służby spędził na stanowiskach związanych ze sportem.

Był m.in. trenerem Orła Łódź (III liga) i Zawiszy Bydgoszcz (II liga), a także dyrektorem obu tych klubów.

W latach 1994-1998 był członkiem Piłkarskiej Ligi Polskiej. W 2004 r. został wybrany na stanowisko prezesa ŁZPN. W czerwcu br. rozpoczął trzecią kadencję na tym stanowisku. Od 2004 r. jest również członkiem zarządu PZPN.

Edward Potok

ur. 20.02.1951 r.

od 2004 roku członek PZPN

od 2004 roku prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Edward Potok | wybory prezesa PZPN | PZPN | prezes PZPN
Najlepsze tematy