Wybory prezesa PZPN

Zdzisław Kręcina

Zdzisław Kręcina w Polskim Związku Piłki Nożnej pracował już w 1983 roku. Niespełna rok temu "wyleciał" ze Związku ze względu na tzw. aferę taśmową. Gdy oczyścił się z zarzutów, powrócił i kandyduje na szefa PZPN.

Zdzisław Kręcina urodził się 28 kwietnia 1954 roku w Żywcu.

Reklama

Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, gdzie później pracował jako nauczyciel. Doktorat obronił na AWF w Krakowie.

Z Polskim Związkiem Piłki Nożnej związał się po raz pierwszy w 1983 roku. Pełnił tam kolejno funkcje: zastępcy sekretarza, sekretarza Wydziału Szkolenia oraz kierownika piłkarskiej reprezentacji olimpijskiej.

Po kilkuletnim pobycie za granicą wrócił do Polski i do PZPN, gdzie został dyrektorem ds. marketingu i organizacji imprez.

Od 1997 roku ponownie pełnił funkcję zastępcy sekretarza, a w latach 1999-2011 był sekretarzem generalnym PZPN.

Barwna kariera Kręciny zatrzymała się na moment w 2011 roku, kiedy to wraz z Grzegorzem Latą znaleźli się w ogniu krytyki w związku z "aferą taśmową". Nagrano rozmowy działaczy związkowych, które mogły sugerować korupcję. Kręcinę odwołano ze stanowiska.

Zdzisław Kręcina oczyścił się z zarzutów, zebrał wymagane poparcie (co nie udało się Lacie) i stanął do walki o fotel prezesa PZPN.

Zdzisław Kręcina

ur. 28.04.1954 r. w Żywcu

1983-85 zastępca sekretarza PZPN

1985-88 sekretarz Wydziału Szkolenia PZPN

1986-87 kierownik olimpijskiej reprezentacji Polski

1999-2011 sekretarz generalny PZPN

Dowiedz się więcej na temat: Zdzisław Kręcina | PZPN | prezes PZPN | wybory prezesa PZPN
Najlepsze tematy