Armenia - Polska. Lewandowski i spółka muszą uważać na kartki

W bitwie o mundial, zwłaszcza na gorącym terenie w Armenii, może być trudno utrzymać nerwy na wodzy i myśleć o kartkach. Aż pięciu polskich piłkarzy, z Robertem Lewandowskim na czele, jest zagrożonych absencją w niedzielnym starciu z Czarnogórą, jeśli obejrzą żółtą kartkę w dzisiejszym (godz. 18) meczu z w Erywaniu.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Armenia - Polska

Reklama

Relacja na żywo dla urządzeń mobilnych

Jeśli Polska wygra dziś z Armenią, a Czarnogóra zremisuje z Danią, sprawa awansu będzie rozstrzygnięta na naszą korzyść. W innych wypadkach o wszystkim zadecyduje niedzielny mecz w Warszawie z Czarnogórą.

Na kartki w Erywaniu, oprócz Lewandowskiego, uważać muszą: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski, Krzysztof Mączyński i Piotr Zieliński.

Pauza za kartki to w piłce normalna sprawa, ale nikomu nie trzeba tłumaczyć, ile straciłaby reprezentacja, grając mecz o awans z Czarnogórą bez "Lewego" lub co gorsza bez dwóch lub trzech ze wspomnianych zawodników.

Lewandowski strzelał gole w siedmiu z ośmiu meczów tych eliminacji i na koncie ma już 12 trafień. Piszczek, Błaszczykowski i Zieliński grali niemal we wszystkich meczach eliminacyjnych, a Mączyński po absencji na początku eliminacji, później także był podstawowym graczem.

Mecz w Erywaniu będzie sędziował Słoweniec Matej Jug.

Sprawdź sytuację w "polskiej" grupie eliminacji MŚ!

WS

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje