Baszczyński: Petrescu miał do mnie uraz

Po paru miesiącach przerwy Marcin Baszczyński wraca do reprezentacji Polski. Selekcjoner Leo Beenhakker powołał obrońcę Wisły Kraków na mecz eliminacji ME z Belgią.

Baszczyński stracił początek nowego sezonu z powodu kontuzji. Później ówczesny trener Wisły Dan Petrescu rzadko wstawiał piłkarza do podstawowego składu. Pod wodzą nowego szkoleniowca Dragomira Okuki "Baszczu" odzyskał miejsce w wyjściowej jedenastce wicemistrzów Polski.

Reklama

- Dan Petrescu, poświęcając mnie, chciał zachować proporcje w zespole. Tłumaczył, że innym należy się gra, bo ja miałem kontuzję. Nie był sprawiedliwy. Nie stosował podobnych zasad wobec wszystkich zawodników. Jakiś uraz do mnie miał. Głęboko mu coś na wątrobie leżało - powiedział Baszczyński w wywiadzie dla "Dziennika".

- Chodziło mu o to, że wyjechałem na testy do West Ham w poprzednim sezonie. Później zachowywał się nie fair, komentując w złośliwy sposób moją grę w mistrzostwach świata. Zacisnąłem zęby, poczekałem i już nie ma Petrescu. W pierwszym meczu po jego odejściu przeciwko Sewilli drużynę poprowadził Kaziu Moskal, wstawił mnie do składu i okazało się, że z moją formą nie jest tak źle. Gram do dzisiaj - tłumaczył zawodnik.

Przeciwko Portugalii polska drużyna zagrała bardzo dobrze. Także boczni obrońcy. Baszczyński będzie miał kłopot z wywalczeniem miejsca w podstawowym składzie kadry.

- Każdy spoza tej jedenastki, która wystąpiła w Chorzowie, będzie miał problemy. Chłopaki zagrali wyśmienicie. Byłem na meczu jako kibic i udzieliła mi się ta euforia. Mimo, że nie grałem, byłem ogromnie szczęśliwy. A Bronowicki i Golański przeszli samych siebie. Uważam, że dobra gra kadry to teraz będzie prawidłowość - podkreślił Baszczyński.

- Wracam do innej reprezentacji, inaczej budowanej. Czy jest lepsza, okaze się po tym, jaki wynik końcowy osiągnie w eliminacjach. Na mundial jechaliśmy, myśląc, że zawojujemy świat, a rzeczywistość okazała się brutalna - zakończył reprezentant Polski.

Dziennik/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uraz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama