Boniek: Staramy się o finał ME kobiet w Polsce!

- PZPN stara się o organizację ME kobiet w 2019 roku - zdradził prezes Związku Zbigniew Boniek podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów PZPN, jakie trwa w Warszawie.

- Jesteśmy w stanie zorganizować tę imprezę, ponieważ obecnie posiadamy najlepszą infrastrukturę piłkarską w Europie. Nie boję się tego powiedzieć. Mamy przecież nowe stadiony i kilkanaście ośrodków treningowych, które były przygotowywane na Euro 2012. Nie mamy się czego wstydzić i chcemy gościć jak najwięcej podobnych imprez - powiedział wiceprezes PZPN ds. szkolenia Roman Kosecki w trakcie piątkowego Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczego PZPN.

Reklama

Walne Zgromadzenie Delegatów PZPN stosunkiem głosów 82 "za", przy jednym wstrzymującym przyjęła raport finansowy. Wynika z niego, że w 2012 roku zysk PZPN-u wzrósł z 4,9 mln (w 2011 r.) do ponad 23 mln zł.

Wiceprezes PZPN ds. finansowych Eugeniusz Nowak - relacjonując sytuację finansową, w jakiej jest PZPN, stwierdził, że związek - przy konstruowaniu budżetu na rok 2013 założył, iż nasza reprezentacja awansuje na MŚ w Brazylii.

Prezes Zbigniew Boniek wszedł mu w słowo: - Przepraszam Gienek, czy mogę ci zadać pytanie? Czy jesteś pewien, że z góry założyliśmy to, że reprezentacja pojedzie na mundial? - zapytał Zibi.

Okazało się, że PZPN założył tylko niewielki wzrost wpływów wynikający z rozgrywania większej liczby meczów towarzyskich z finalistami, na wypadek braku awansu na MŚ.

 Autor: Michał Białoński

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Boniek | reprezentacja Polski | MŚ kobiet | piłka nożna

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje