Mecz Polska - Islandia. Nawałka: Polanski? Jego sprawa jest zakończona

Eugen Polanski nie zagra w reprezentacji Polski, dopóki jej trenerem będzie Adam Nawałka. Na konferencji prasowej przed meczem z Islandią, selekcjoner rozwiał wszystkie wątpliwości. - Jego sprawa jest zakończona - powiedział Nawałka.

Polska - Islandia. Najlepsza relacja na żywo tylko w Interii - kliknij!

Reklama

Polska - Islandia. Relacja na żywo na urządzenia mobilne - kliknij!

O słownych przepychankach między oboma panami głośno było przed ponad rokiem. Wydawało się jednak, że być może czas zaleczy rany i zawodnik i selekcjoner podadzą sobie ręce. 

Powrót Polanskiego do kadry był tym bardziej prawdopodobny, że urodzony w Sosnowcu piłkarz dobrze spisuje się w Bundeslidze, od dłuższego czasu należy do wiodących postaci Hoffenheim. 

Tymczasem Nawałka nie ma zbyt dużego pola manewru w środku pola i nie ma wątpliwości, że Polanski mógł być cennym uzupełnieniem kadry.

Tak się nie stanie. Nawałka jasno odniósł się do ewentualnego powołania Niemca z polskim paszportem.

- Był kandydatem do gry, ale później ze znanych wszystkim przyczyn nie dostawał powołania - powiedział szkoleniowiec.

Nawałka dodał, że ma innych piłkarzy, których może powołać w miejsce Polanskiego. 

- Zakończyliśmy jego sprawę. Mamy zawodników, którzy świetnie się spisywali w eliminacjach, wywalczyli awans na mistrzostwa do Francji - zakończył trener.

Po wywalczeniu awansu na Euro 2016, teraz nadchodzi czas, aby wszystko podporządkować najważniejszej piłkarskiej imprezie przyszłego roku. Pierwszy test już jutro. Na Stadionie Narodowym podejmujemy Islandię. - Adrenalina? Cały czas jest w nas - powiedział selekcjoner reprezentacji.

Nawałka wyraźnie podkreślił, że nie ma dla niego większego znaczenia, że to tylko mecz towarzyski. - Do każdego spotkania podchodzimy poważnie. Meczu z Islandią nie traktuję nie jako sparing, tylko spotkanie międzypaństwowe i zarówno pierwszy element przygotowań do Euro 2016 - przyznał szkoleniowiec.

Trener nie miał obaw o zaangażowanie piłkarzy. - Wiadomo, że przed takimi meczami jest trochę inne ciśnienie ze strony mediów. Ale spokojnie, sami jako sztab potrafimy je wyrównać, żeby każdy jak najlepiej zagrał. Skład na mecz? Podam piłkarzom dopiero 70 minut przed meczem - dodał. 

Nawałka dodał, że niezależnie od towarzyskiego charakteru jutrzejszego meczu, liczy na zwycięstwo. - Oczekuję wygranej, choć będę też patrzył na inne aspekty, takie jak zgranie formacji czy spróbowanie w kadrze kilku piłkarzy, którzy wcześniej rzadziej występowali na boisku. To dobra szansa, dla tych, którzy mieli mniej czasu w eliminacjach - skomentował.

Początek jutrzejszego meczu na Stadionie Narodowym o godz. 20.45.

Autor: Krzysztof Oliwa

Polska - Islandia. Najlepsza relacja na żywo tylko w Interii - kliknij!

Polska - Islandia. Relacja na żywo na urządzenia mobilne - kliknij!

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | reprezentacja Polski | Eugen Polanski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje