Polacy z Mołdawią po raz czwarty

Wtorkowy mecz eliminacji piłkarskich mistrzostw świata Polska - Mołdawia we Wrocławiu będzie czwartym spotkaniem tych drużyn w historii. Bilans jest korzystny dla "Biało-czerwonych", którzy wygrali trzy dotychczasowe potyczki. Bilans bramek: 6-1.

Los skojarzył te reprezentacje również w eliminacjach mistrzostw świata 1998 roku. Do pierwszego meczu doszło w listopadzie 1996 na stadionie GKS Katowice. Polacy, prowadzeni wówczas przez Antoniego Piechniczka, wygrali 2-1 po golach Henryka Bałuszyńskiego i Krzysztofa Warzychy (z rzutu karnego).

Reklama

Drugie spotkanie - prawie rok później - odbyło się w zupełnie innych okolicznościach. Polacy stracili już szansę awansu, a na dodatek byli prowadzeni przez innego trenera - Janusza Wójcika. W Kiszynowie wygrali jednak 3-0, a wszystkie gole zdobył Andrzej Juskowiak.

Trzecia konfrontacja miała charakter towarzyski. W lutym 2011 roku reprezentacja złożona z zawodników grających na co dzień w kraju w portugalskim Vila Real de Santo Antonio wygrała 1-0, po trafieniu Dawida Plizgi.

Bilans meczów piłkarskich reprezentacji Polski i Mołdawii:

10.11.1996, Katowice: Polska - Mołdawia                   2-1 (1-0) el. MŚ

07.10.1997, Kiszyniów: Mołdawia - Polska                  0-3 (0-1) el. MŚ

06.02.2011, Vila Real de Santo Antonio: Mołdawia - Polska 0-1

Bilans: 3 mecze - 3 zwycięstwa Polski, bramki: 6-1

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Mołdawia!

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje