Polska - Słowenia 1-1. Nawałka: Piłkarze włożyli dużo serca w ten mecz

- Był to dla nas bardzo wartościowy mecz. Chciałem sprawdzić piłkarzy, którzy aspirują do grania w kadrze. Chcę mieć jak największą grupę piłkarzy, która będzie rywalizować o miejsce w kadrze i podstawowym składzie. Słoweńcy to silny rywal, który był dla nas wartościowym partnerem - powiedział po meczu Adam Nawałka.

- Mecz nie ułożył się dla nas dobrze. Popełniliśmy błąd przy stałym fragmencie gry. To skomplikowało nasze plany. Mieliśmy sporo problemów ze sforsowaniem ich obrony. Słabo wyglądaliśmy na bokach pomocy. Po przerwie było lepiej. Oddaliśmy kilka świetnych strzałów, wynik uważam za sprawiedliwy. Zawodnicy grali z ogromną determinacją. Piłkarze włożyli bardzo dużo serca w ten mecz. Taka postawa zasługuje na brawa.

Z wyniku i postawy swoich piłkarzy zadowolony był też Sreczko Katanec. - To był dobry mecz, chciałem pochwalić polską publiczność, atmosfera była świetna. Z naszej gry jestem zadowolony. Brakowało kilku podstawowych piłkarzy, ale takie były nasze założenia, żeby w tym sprawdzić zaplecze podstawowego składu. Zmiennicy na których postawiłem nie zawiedli. Pokazali, że mają wielką ambicję i chcą stanowić o sile tej drużyny - powiedział na pomeczowej konferencji.

Reklama

Krzysztof Oliwa z Wrocławia

Dowiedz się więcej na temat: Adam Nawałka | reprezentacja Polski | El. MŚ 2018

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje