Sprawa Rogera u prezydenta!

Wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa Rogerowi Guerreiro trafił już do Kancelarii Prezydenta i oczekuje na rozpatrzenie Lecha Kaczyńskiego - poinformowało biuro prasowe Kancelarii.

Urodzony w Sao Paulo 25-letni Roger jest zawodnikiem Legii od grudnia 2005 roku. Pod koniec lutego bieżącego roku złożył w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wniosek o przyznanie polskiego obywatelstwa. Na początku marca dokumenty w tej sprawie trafiły do Urzędu ds. Repatriacji i Cudzoziemców, a następnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obecnie do przyznania Brazylijczykowi polskiego obywatelstwa brakuje jedynie opinii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Reklama

"Wniosek o nadanie obywatelstwa polskiego Rogerowi Guerreiro wpłynął do Kancelarii Prezydenta w ostatnich dniach marca i obecnie oczekuje na rozpatrzenie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformowało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta RP.

Roger Guerreiro po otrzymaniu polskiego obywatelstwa mógłby występować w drużynie narodowej, prowadzonej przez Leo Beenhakkera. Obaj rozmawiali już na ten temat i brazylijski pomocnik wstępnie wyraził zainteresowanie.

Na zakończenie procedury przyznania Rogerowi polskiego obywatelstwa czeka też trener Legii Warszawa Jan Urban, który przyznał, że być może z powodu zamieszania z tym związanego ostatnio Brazylijczyk spisuje się poniżej możliwości.

"Zgadzam się z opinią, że od momentu powstania szumu wokół Rogera, związanego z jego staraniem się o polskie obywatelstwo, spisuje się on poniżej możliwości, gra słabiej. To nie jest ten sam piłkarz, co choćby w rundzie jesiennej. Nawet w ostatnim meczu ligowym z Kolporterem Koroną Kielce, mimo zdobycia bramki, nie zachwycił" - ocenił Jan Urban.

"Mam nadzieję, że dzięki golowi w ostatnim meczu i zakończeniu całego zamieszania, Roger szybciej wróci do dawnej dyspozycji" - podkreślił szkoleniowiec Legii.

W połowie kwietnia selekcjoner reprezentacji Leo Beenhakker ma ogłosić szeroką, 30-osobową kadrę na Euro 2008. Być może do tego czasu Roger Guerreiro będzie już obywatelem Polski.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: biuro | prezydent | Guerreiro Roger | guerreiro

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama