Wawrzyniak: Dużo do poprawienia pod względem taktycznym

W piątek piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Czarnogórą 2-2 w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata, a już we wtorek zmierzy się w meczu o punkty z Mołdawią. "Jeśli chodzi o taktykę, jest dużo do poprawienia" - uważa obrońca Jakub Wawrzyniak.

Piłkarz Legii Warszawa w rozmowie z dziennikarzami zaznaczył, że skoro w meczu z Czarnogórą zespół stracił dwie bramki, to w grze musiały być widoczne jakieś mankamenty.

Reklama

"Wszystko, co się działo na trybunach w pewien sposób przyćmiło to, że ten mecz pod względem taktycznym pozostawiał wiele do życzenia. Wydaje mi się, że w tym elemencie jest dużo do poprawienia" - powiedział.

Wawrzyniak, który w reprezentacji zagrał już blisko 30 spotkań przyznał jednak, że tylko kilka z nich było meczami bardzo prestiżowymi i o wielką stawkę. "Chciałbym, aby to w końcu się zmieniło na moją korzyść, abym miał wpływ na to, jak ten zespół funkcjonuje" - zauważył.

"Przy tej reprezentacji jestem blisko tak naprawdę od czterech lat, ale jak tylko przychodzą ważne mecze, to przeważnie się rezygnuje z moich usług. Oczywiście mówię to w pewien sposób żartobliwie, ale taka była prawda" - tłumaczył.

W poniedziałek wieczorem podopieczni Waldemara Fornalika przeprowadzą ostatni przedmeczowy trening. Początek wtorkowego spotkania zaplanowano na godz. 20.45.

"Czas na kolejne zwycięstwo. Wygrajmy 1:0, będę naprawdę zadowolony" - zakończył Wawrzyniak.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Mołdawia!

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje