Żurawski: Na nikogo się nie obrażam

- Cały czas odbijają się nam czkawką spotkania z Serbią i Finlandią, w których straciliśmy aż pięć punktów,ale to przecież nie znaczy, że teraz stoimy pod ścianą. To wciąż dopiero początek eliminacji - powiedział w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" napastnik reprezentacji Polski Maciej Żurawski.

- Mecz z Portugalią był jednym z najlepszych polskiej reprezentacji w którym uczestniczyłem. Nie wiem, czy jesteśmy w stanie zagrać dwa razy równie doskonale - dodał popularny "Żuraw".

Reklama

- Przy tych wszystkich zachwytach nie zapominajmy, że Portugalczycy na Stadionie Śląskim mieli słabszy dzień. Kto tego nie dostrzega, ten sam siebie oszukuje. Zresztą w piłce zwykle tak jest, że jak jedna drużyna gra porywająco i zwycięża, to do tej, która przegrywa można się przyczepić - dodał Żurawski.

W środę w Brukseli podopieczni Leo Beenhakkera o punkty w eliminacjach ME'2008 walczyć będą z Belgią. Selekcjoner ma jednak duży problem, bo kilku zawodników z gry wyeliminowały kontuzje.

- Na dodatek z Belgią gramy na wyjeździe, co oczywiście sprawia, że nie będziemy mogli zastosować równie efektownej taktyki, co w Chorzowie - podkreślił kapitan reprezentacji Polski.

Żurawski czeka na swojego gola w kadrze już 14 miesięcy. - Faktycznie ostatniego gola dla Polski strzeliłem we wrześniu ubiegłego roku. Z tych 14 miesięcy bez gola trzeba wyciąć pół roku, w którym z powodu kontuzji w ogóle nie grałem w reprezentacji. No i mam nadzieję, że nikt nie ma do mnie pretensji o mecz z Portugalią, bo co prawda bramki w nim nie strzeliłem, ale chyba nieźle wypełniłem polecenia trenera - tłumaczył zawodnik Celtiku Glasgow.

- Prawda jest taka, że nie udaje mi się ustabilizować formy na wysokim poziomie. W zeszłym sezonie grałem w klubie regularnie, bo w ataku nie miałem w zasadzie konkurencji. Teraz jest inaczej. Słabsza forma sprawia, że trener stawia na kogoś innego. Twardo walczę o miejsce w składzie i na nikogo się nie obrażam - zakończył Żurawski.

Przegląd Sportowy/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mecz | Żurawski

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje