• 6 .Sampdoria Genua (30 pkt.)
  • 7 .Atalanta Bergamo (30 pkt.)
  • 8 .Fiorentina (28 pkt.)

Bramka Piotra Zielińskiego dla Empoli

Piotr Zieliński zdobył bramkę dla Empoli FC w Serie A. Zespół Polaka przegrał na wyjeździe 2-3 z Sassuolo Calcio.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

To trzecia bramka Zielińskiego w tym sezonie Serie A.

Zarówno on, jak i polski bramkarz Empoli Łukasz Skorupski, rozegrali dziś całe spotkanie przeciwko Sassuolo.

Zieliński dał prowadzenie gościom w 36. minucie, gdy wbiegł w pole karne i płaskim strzałem sfinalizował znakomite podanie Riccarda Saponary.

Gospodarze grali wtedy w osłabieniu, ale jeszcze przed przerwą siły się wyrównały. Czerwone kartki obejrzeli: Simone Missiroli i Lorenzo Tonelli. W 40. minucie wyrównał Domenico Berardi.

Na początku drugiej połowy dwa ciosy zespołowi Polaków zadał Gregoire Defrel. Wynik meczu ustalił z karnego Massimo Maccarone.

Kamil Glik zagrał cały mecz w barwach Torino. Jego zespół zremisował 0-0 u siebie z Carpi.

Fiorentina, bez Jakuba Błaszczykowskiego, pokonała na wyjeździe 3-2 Atalantę Bergamo.

W wieczornym spotkaniu niewiele pracy w bramce AS Roma miał Wojciech Szczęsny. Jego zespół pokonał 5-0 US Palermo.

Po dwie bramki zdobyli Edin Dżeko i Mohamed Salah, a jedną dołożył Seydou Keita.

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Zieliński | Empoli | Serie A