• 6 .Sampdoria Genua (23 pkt.)
  • 7 .AC Milan (19 pkt.)
  • 8 .Torino FC (17 pkt.)

US Palermo - AS Roma 0-3 w Serie A. Szczęsny znów z czystym kontem

US Palermo z Thiago Cionkiem w składzie przegrało z AS Roma Wojciecha Szczęsnego 0-3. Polski bramkarz już 12. raz w tym sezonie zachował czyste konto. Pod tym względem jest najlepszy w Serie A.

Serie A - sprawdź wyniki, terminarz, tabelę

Przed niedzielnym meczem obie drużyny miały zupełnie inne cele. Wygrana dawała Romie powrót na pozycję wicelidera, a Palermo potrzebowało zwycięstwa, by zachować nadzieję na utrzymanie.

W obu zespołach od pierwszych minut zagrali Polacy. W zespole gospodarzy w obronie grał Thiago Rangel Cionek, a w bramce Romy jak zwykle stał Wojciech Szczęsny.

Polski bramkarz nie miał dobrego początku. Już w 5. minucie zgubił piłkę po strzale z ostrego kąta Iliji Nestrovskiego, ale pomógł mu sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego. Jego interwencja nie miała więc fatalnych dla Romy konsekwencji.

W 22. minucie w tempo zza obrońców Palermo wybiegł Stephan El Shaarawy i z pięciu metrów, strzałem z pierwszej piłki dał przyjezdnym prowadzenie.

W pierwszej części znakomicie spisywał się Cionek, który miał najwięcej odbiorów ze wszystkich graczy na boisku.

Po zmianie stron pokazał się też Szczęsny, który w świetnym stylu sparował strzał Alessandra Diamantiego.

W 76. na 2-0 podwyższył Edin Dżeko, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Bruno Peres.

Dzięki wygranej Roma wróciła na drugie miejsce w tabeli. Palermo jest trzecie, ale od końca. Drużyna Cionka ma siedem punktów straty do bezpiecznej lokaty.

Tymczasem Szczęsny śrubuje znakomite osiągnięcie - już 12. raz w tym sezonie Serie A zachował czyste konto.

Palermo - Roma 0-3 -> zobacz raport

Dowiedz się więcej na temat: US Palermo | AS Roma | Wojciech Szczęsny | Thiago Cionek