Mateusz Mika po operacji kolana

Mateusz Mika przeszedł w Gdańsku operację kontuzjowanego lewego kolana. Siatkarz Lotosu Trefla nie tylko nie weźmie udziału w czerwcowych rozgrywkach Ligi Światowej, ale nie wystąpi także na przełomie sierpnia i września w mistrzostwach Europy.

Problemy zdrowotne Miki, który przedłużył kontrakt z Lotosem Treflem, datują się od 2015 roku, kiedy zawodnik regularnie występował w ekstraklasie, reprezentacji Polski oraz w Lidze Mistrzów. W obrębie przyczepu więzadła rzepki pojawił się stan zapalny, a tego typu kontuzja określana jest mianem "kolana skoczka".

Reklama

26-letni przyjmujący poddawany był różnym zabiegom rehabilitacyjnym, ale żadna zachowawcza metoda leczenia nie okazała się skuteczna. Mika cały czas narzekał na ból w kolanie i ostatecznie zdecydował się na operację.

Zabieg przeprowadzono w Gdańsku, po którym siatkarz Lotosu Trefl przez cztery tygodnie będzie poruszał się o kulach, a następnie czeka go rehabilitacja. Już wcześniej wiadomo było, że z uwagi na uraz kolana mistrz świata z 2014 roku nie weźmie udziału w czerwcowych rozgrywkach Ligi Światowej; nie będzie także brany pod uwagę przez selekcjonera Ferdinanda de Giorgiego przy ustalaniu składu na mistrzostwa Europy.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje