1. liga siatkarzy: Porażka częstochowian

Kibice, którzy przyszli na mecz Stali Nysa z jednym z kandydatów do tytułu mistrzowskiego przecierali oczy ze zdumienia. Ton rywalizacji nadawali gospodarze, grając przede wszystkim dobrze w obronie.

Galaxia przyjechała bez Siergieja Orlenki, ale to w żadnym stopniu nie tłumaczy słabej postawy częstochowskiego zespołu. Zawiódł Dawid Murek, który w niczym nie przypominał jednego z podstawowych graczy reprezentacji. Trener Galaxii, Stanisław Gościniak robił regulaminowe przerwy, wprowadził do gry młodego Bąkiewicza, ale przebiegu meczu jego podopieczni nie potrafili zmienić. W drugim secie goście prowadzili nawet 2-3 punktami, ale w końcówce musieli uznać wyższość zawodników Stali.

Stolarka Wołomin - Morze Szczecin 2:3 (26:24, 26:24, 23:25, 21:25, 13:15)

Indykpol AZS AWM Olsztyn - Kazimierz Płomień Sosnowiec 3:2 (25:23, 19:25, 25:21, 20:25, 15:11)

KS Stal Nysa - Galaxia Jurajska Bank Częstochowa 3:0 (25:21, 26:24, 25:22)

Dowiedz się więcej na temat: nysa | porażka | liga