FIVB woli Nigeryjki od Polek!

- Żadna decyzja FIVB mnie nie dziwi - stwierdził na łamach "Przeglądu Sportowego" Andrzej Niemczyk po tym jak prezydent FIVB, Ruben Acosta zdecydował, że w majowym turnieju interkontynentalnym siatkarek w Japonii, który będzie stanowił kwalifikację olimpijską, reprezentację Argentyny zastąpi Nigeria.

Kandydatura mistrzyń Europy nie została wzięta pod uwagę, pomimo faktu, że "biało-czerwone" są na 10. miejscu w rankingu, podczas gdy Nigeryjki dopiero na 38.!

Reklama

- Chcieliśmy po prostu, aby wszystkie kontynenty miały równe prawa - uzasadnił Ruben Acosta. Jego słowa brzmią dziwnie, bowiem Nigeryjki wygrały co prawda Igrzyska Afrykańskie i zajęły drugą lokatę w kontynentalnych kwalifikacjach olimpijskich, ale są dopiero szóste w kolejności z krajów afrykańskich w rankingu światowym oraz nie startowały nawet w ubiegłorocznych mistrzostwach Afryki!

- Powtarzam, oficjalnie Polska nie zagra w igrzyskach olimpijskich w Atenach. Taka wersja obowiązuje do 15 kwietnia. Oficjalnie, bo ja cały czas jestem na nasłuchu - podsumował trener polskich siatkarek.

INTERIA.PL/Przegląd Sportowy
Dowiedz się więcej na temat: fivb

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje