Gołaś w meczu gwiazd!

Środkowy reprezentacji Polski, występujący na co dzień we włoskiej Edilbasso & Partners Padova Arkadiusz Gołaś został powołany do drużyny zagranicznych gwiazd Serie A. Mecz odbędzie się 31 października w Montichiari, a rywalem będzie reprezentacja Włoch - informuje PZPS.

To spotkanie jest już tradycją tzw. Weekendu Gwiazd czyli Tim All Star Volley. Zespół złożony z 16 obcokrajowców poprowadzi klubowy trener Gołasia, Francesco Dall'Olio.

Reklama

- Jest to tradycyjne spotkanie, w którym występ jest zaszczytem i powodem do dumy - powiedział mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek. - Grałem kilka razy w takim meczu, ale działo się to w czasach kiedy byliśmy najlepsi w świecie. Teraz do tego grona jest trudniej się przebić więc można cieszyć się, że doceniono Gołasia.

Ryszard Bosek podkreślił, że: - Arkadiusz Gołaś powinien tym bardziej być zadowolony, że klasowych środkowych w Serie A nie brakuje.

- Jednak przy takich okazjach staram się też Arka polewać zimną wodą - śmieje się Ryszard Bosek. - Podkreślam, że on ma przede wszystkim się we Włoszech uczyć, a dopiero później cieszyć się z sukcesów.

Obok Gołasia powołanych zostało jeszcze czternastu "stranieri" występujących na Półwyspie Apenińskim. Niestety nie ma wśród nich Sebastiana Świderskiego, pomimo świetnych występów w tym sezonie. Nie oznacza to, że w meczu gwiazd drugi z naszych reprezentantów nie wystąpi. Ostatniego, szesnastego zawodnika wybiorą w plebiscycie czytelnicy lokalnych gazet z okolic Bresci, tak więc Świderski zachował jeszcze cień szansy na udział w meczu w Montichiari.

Wśród powołanych znalazł się znany z gry w Polsce Słowak, Peter Divis. Zabrakło natomiast tak uznanych gwiazd jak choćby Ivan Milijković, Giba czy Dante.

Oto piętnastka obcokrajowców powołana na to spotkanie:

Rozgrywający:

Frank DEHNE (Lube Banca Marche Macerata)

RICARDO (Daytona Modena)

Przyjmujący:

Reinder NUMMERDOR (Acqua Paradiso Montichiari)

Reid PRIDDY (Tonno Callipo Vibo Valentia)

Ramon GATO (Marmi Lanza Verona)

Leonell MARSHALL (Copra Piacenza)

Atakujący:

Osvaldo HERNANDEZ (RPA LuigiBacchi.it Perugia)

Peter DIVIS (Teleunit Gioia del Colle)

ANDERSON (Copra Piacenza)

Środkowi:

GUSTAVO (Sisley Treviso)

Stefan HUBNER (Itas Diatec Trentino)

HENRIQUE (Acqua & Sapone Icom Latina)

Arkadiusz GOŁAŚ (Edilbasso & Partners Padova)

Libero:

Riccardo FENILI (Prisma Taranto)

SERGIO (Copra Piacenza)

PZPS/PAP
Dowiedz się więcej na temat: W.E. | reprezentacja Włoch | 'Gwiazdy' | Serie A

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje