Klubowe MŚ: Skra rozpocznie meczem z Paykanem

W środę w stolicy Kataru rozpoczną się klubowe mistrzostwa świata siatkarzy. W turnieju uczestniczy osiem drużyn. Jest wśród nich PGE Skra Bełchatów, która w swoim pierwszym meczu spotka się w czwartek z Paykanem Teheran.

Kolejne pojedynki w grupie A z udziałem podopiecznych Jacka Nawrockiego zaplanowano na piątek i niedzielę. W piątek polski zespół zmierzy się z katarskim Al Arabi Dauha a w niedzielę zagra z Al Ahly Kair.

Reklama

W grupie B rywalizować będą: włoskie Trentino, Dynamo Moskwa, argentyński Drean Bolivar i Paul Mitchell z USA. Po dwie najlepsze drużyny z obu grup zagrają o medale. W ubiegłym roku w finale imprezy PGE Skra przegrała z Trentino.

Libero PGE Skry Paweł Zatorski podkreśla, że wszyscy w ekipie mistrzów Polski marzą o tym, by w Katarze znów grać o najwyższe cele. Jego zdaniem przed rozpoczęciem turnieju trudno jednak przewidzieć, jaki będzie końcowy wynik.

- Wszyscy przyjeżdżają tu po to, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Na pewno marzymy o wysokich celach, ale na razie są to tylko marzenia. Ich realizacja będzie wymagała dużego wysiłku. Ja chcę pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Jaki będzie tego efekt? To się okaże po meczach grupowych, a później, mam nadzieję, po spotkaniach o medale - powiedział Zatorski.

W ubiegłym roku Zatorskiego nie było w zespole PGE Skry. W przeciwieństwie do kolegów z drużyny aktualny libero nie miał więc okazji spotkać się z "katarskim przepychem". Po przylocie do Dauhy Zatorski był zachwycony tym, co zobaczył.

- Na każdym kroku widać tu duży przepych. Widać, że nikt tu nie bawi się w drobnostki i skromność. Wszystko jest maksymalnie wyolbrzymione. Warto coś takiego zobaczyć - powiedział Zatorski.

Swój pierwszy mecz w turnieju bełchatowianie rozpoczną w czwartek o godz. 10 czasu polskiego. Dzień wcześniej będą mogli obejrzeć pojedynek grupowych rywali: Al Arabi i Al Ahly.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: PGE Skra Bełchatów | skra bełchatów

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje