Kto po Gościniaku?

31 października wygasa kontrakt trenera reprezentacji Polski siatkarzy Stanisława Gościniaka. Wszystko wskazuje na to, że umowa z Gościniakiem nie zostanie przedłużona.

Polski Związek Piłki Siatkowej rozważał pomysł rozpisania konkursu na stanowisko selekcjonera, ale ostatecznie wycofano się z tego. Na dzień dzisiejszy kryteria wyboru nowego trenera reprezentacji nie są jeszcze znane. Poznamy je po posiedzeniu zarządu PZPS 25 października.

Reklama

Kto zostanie nowym szkoleniowcem biało-czerwonych? Igor Prielożny, Ryszard Bosek, Wojciech Drzyzga, Maciej Jarosz, Grzegorz Ryś i Edward Skorek to najczęściej pojawiające się w mediach nazwiska. Jeszcze nie tak dawno pewnym kandydatem wydawał się być Prielożny, ale według doniesień prasowych dyskwalifikuje go to, że nie jest Polakiem. Przeciwnikiem zatrudniania obcokrajowca na stanowisko trenera kadry jest członek wydziału szkolenia PZPS Wiktor Krebok i podobno nie jest w tym odosobniony.

Na publikacje prasowe zareagował prezes PZPS Mirosław Przedpełski.

- To zarząd PZPS podejmie uchwałę o sposobie wyboru trenera reprezentacji seniorów. Do chwili jej podjęcia z pewnością nie można mówić o ograniczeniach na tle narodowościowym - podkreślił prezes PZPS.

- Jakakolwiek wypowiedź na temat zatrudnienia trenera tylko i wyłącznie z Polski nie jest oficjalnym stanowiskiem związku - dodał Przedpełski.

- Gdy poznamy nazwisko nowego trenera kadry mężczyzn, to opinia publiczna, środowisko musi wiedzieć dlaczego została ta a nie inna osoba - stwierdził.

- Naszym celem jest zdobycie medalu przez siatkarzy na igrzyskach w Pekinie. I pod takie zadanie będziemy wybierać trenera. Musi on też przedstawić program jego realizacji. Do tego trzeba dostosować budżet. Tą sprawą bardzo interesują się sponsorzy - wyjaśnił prezes PZPS.

INTERIA.PL/PZPS

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama