Organika Budowlani - RC Cannes 0:3 w Lidze Mistrzyń

Siatkarki Organiki Budowlanych przegrały w Łodzi z francuskim zespołem RC Cannes 0:3 (18:25, 22:25, 16:25) w swoim piątym meczu grupy D Ligi Mistrzyń.

Przed rozpoczęciem wtorkowego pojedynku podopieczne Wiesława Popika teoretycznie miały jeszcze szansę awansu do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń. By ją zachować musiały pokonać RC Cannes, z którym w listopadzie przegrały na wyjeździe 0:3. Jednak bezproblemowym zwycięstwem francuskiego zespołu zakończył się również pojedynek w łódzkim Pałacu Sportu.

Reklama

Zdobywczynie Pucharu Polski tylko momentami były w stanie nawiązać wyrównaną walkę z utytułowanymi rywalkami. Braki w wyszkoleniu technicznym zawodniczki Organiki próbowały nadrabiać ambicją i determinacją, jednak to nie wystarczyło do wygrania choćby jednego seta.

Siatkarki z Cannes w każdej partii udowadniały, że są zespołem zdecydowanie lepszym sportowo i zbyt doświadczonym, by pozwolić sobie na niepotrzebne przedłużanie meczu. Pierwszego seta wygrały 25:18, drugiego 25:22, a trzeciego 25:16.

W kolejnym spotkaniu łódzki zespół zagra 11 stycznia na wyjeździe z włoskim MC Carnaghi Villa Cortese.

Po meczu powiedzieli:

Trener RC Cannes Yan Fang: - Rozpoczęliśmy mecz w nowym dla nas ustaleniu i potrzebowaliśmy trochę czasu, by złapać właściwy rytm gry. Wszystko jednak dobrze się dla nas skończyło.

Szkoleniowiec Organiki Budowlanych Wiesław Popik: - Cóż mogę powiedzieć? Staraliśmy się podjąć walkę i do pewnego momentu nawet nieźle to wyglądało. Popełniliśmy jednak zbyt wiele błędów własnych, co w konfrontacji z takim rywalem nie może zostać bez konsekwencji. Przygoda z Ligą Mistrzyń powoli się dla nas kończy, ale mam nadzieję, że mecze w tych rozgrywkach będą procentowały w pojedynkach naszej ligi.

Nadia Centoni (RC Cannes): - Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, które zapewniło nam już awans do kolejnej rundy. Ale prawdą też jest, że popełniłyśmy dzisiaj sporo błędów.

Joanna Mirek: - Ten mecz nam nie wyszedł. Niestety, nie przechodzimy dalej. Może w następnych edycjach będziemy grały lepiej.

Organika Budowlani Łódź - RC Cannes 0:3 (18:25, 22:25, 16:25)

Organika Budowlani: Marta Szymańska, Katarzyna Bryda, Luana Vanessa de Paula, Katarzyna Zaroślińska, Karolina Kosek, Julia Szeliuchina, Katarzyna Ciesielska (libero) oraz Joanna Mirek, Michela Teixeira.

RC Cannes: Victoria Ravva, Ana Antonijevic, Anja Spasojevic, Milena Rasic, Nadia Centoni, Hanka Pachale, Aleksandra Fomina (libero) oraz Alessandra Camarda, Amadea Durakovic.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Cannes

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama