Pamapol Siatkarz rozpoczyna przygotowania

Zawodnicy Pamapolu Siatkarza Wieluń w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na treningu było dziesięciu graczy. W czwartek do Wielunia ma przyjechać Brazylijczyk Ferreira, a w przyszłym tygodniu wznowi zajęcia Marcin Nowak.

"Kontrakt z Ferreirą jest już podpisany. Zawarty został w nim jednak zapis, że wejdzie w życie po badaniach lekarskich. Jeśli wszystko będzie w porządku, to Ferreira już u nas zostanie" - powiedział wiceprezes Pamapolu Siatkarza Adam Dąbrowny.

Reklama

27-letni przyjmujący z Brazylii, grający ostatnio w A1 Ahli Sport Club Bahrajn, będzie jedynym obcokrajowcem w kadrze beniaminka PlusLigi.

Wcześniej do Wielunia zdecydowali się przenieść: rozgrywający Andrzej Stelmach (ostatnio AZS Częstochowa), środkowy Marcin Nowak (Delecta Bydgoszcz), przyjmujący Maciej Wołosz (GTPS Gorzów Wielkopolski) i Maciej Kordysz (Orzeł Międzyrzecz).

Klub z Wielunia przedłużył też umowy z rozgrywającym Bartłomiejem Matejczykiem, środkowymi Bartoszem Buniakiem i Maciejem Zajderem, przyjmującymi Michałem Błońskim i Mikołajem Sarneckim, atakującym Marcinem Lubiejewskim i libero Marcinem Krysiem.

W minionym tygodniu podopieczni Damiana Dacewicza i Roberta Majtyki przeszli w Wieluniu badania lekarskie.

"Teraz zaczynamy wspólne zajęcia. Nie będzie na nich jedynie Nowaka, który do przyszłego tygodnia ma w planach starty w turniejach siatkówki plażowej. W czwartek przylatuje Ferreira i mamy nadzieję, że już z nami pozostanie" - powiedział drugi trener Pamapol Siatkarza Robert Majtyka.

Do 20 sierpnia wieluńscy siatkarze będą trenowali na własnym obiekcie. Później wyjadą na zgrupowanie do Kępna, gdzie pozostaną do 20 sierpnia.

Przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek do ponad 1 300 zwiększy się widownia wieluńskiej hali, w której w najbliższych dniach ma się rozpocząć montaż ponad 500 nowych siedzisk.

"Chcieliśmy ich zamontować 700, ale okazało się, że z uwagi na przepisy bezpieczeństwa nie będzie to możliwe" - wyjaśnił Dąbrowny.

Dodał, że pod koniec sierpnia powinny zakończyć się rozmowy z nowymi sponsorami zespołu.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: siatkarz | Marcin Nowak

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje