PlusLiga siatkarek: Impel Gwardia Wrocław z nowym właścicielem

Z nowymi zawodniczkami, nowym właścicielem i perspektywą występu w europejskich pucharach rozpocznie nowy sezon PlusLigi siatkarek drużyna Impel Gwardii Wrocław.

Jak powiedział prezes klubu Jacek Grabowski, wśród głównych celów postawionych przed drużyną w nadchodzącym sezonie jest m.in. utrzymanie wywalczonego w ubiegłym sezonie piątego miejsca w lidze.

Reklama

"Nie znamy do końca siły poszczególnych zespołów, ale konkurencja się wzmocniła. Nasz zespół zrobi wszystko, aby utrzymać miejsce z poprzedniego sezonu, a jeśli nadarzy się okazja, to na pewno będziemy się starali wejść do pierwszej czwórki" - mówił prezes.

"Liczę na to, że będziemy prezentowali grę nieustępliwą i inteligentną, a jednocześnie opartą na bardzo dobrym przygotowaniu do sezonu" - zaznaczył szkoleniowiec wrocławianek Rafał Błaszczyk.

Pierwsze treningi przed rozpoczęciem rozgrywek wrocławianki rozpoczęły już 8 sierpnia, ale bez rozgrywającej Marty Haładyn i swojego trenera, którzy przebywali wówczas na Uniwersjadzie w Chinach. Do drużyny oboje dołączyli dopiero w drugiej połowie sierpnia. Z kolei Zuzanna Efimienko i Katarzyna Jaszewska zostały powołane do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które odbyły się w Serbii i Włoszech, a do Wrocławia wróciły dopiero przed kilkoma dniami.

"W siatkówce tak już bywa, że jest czas reprezentacji i czas klubu. Jeśli mamy w składzie dobre zawodniczki, to są one powoływane do kadry, ale nie nazywałbym tego problemem" - dodał trener.

Drużyny nie ominęły także kłopoty zdrowotne. Na początku okresu przygotowawczego kontuzje dopadły Annę Witczak, Martę Sobolską i Bogumiłę Pyziołek. "Dziewczyny są już po zabiegach i rozpoczęły okres rehabilitacji. Mam nadzieję, że kiedy będą gotowe, dołączą do drużyny i wspomogą nas w walce" - mówił Błaszczyk.

Impel Gwardię czekają w tym sezonie także występy w Challenge Cup. Dwa lata temu zespół wystąpił w turnieju finałowym Final Four tych zawodów w Dreźnie. "Priorytetem są dla nas występy w PlusLidze kobiet, ale w rozgrywkach europejskich chcemy zaznaczać swoją obecność, a im dłużej tym lepiej" - dodał szkoleniowiec.

Przed rozpoczęciem sezonu z klubu odeszły Maja Tokarska (do Atomu Trefla Sopot) i Joanna Wołosz (do BKS Aluprof Bielsko-Biała). Przybyły natomiast cztery nowe zawodniczki: Milena Rosner (z Dinamo Romprest Bukareszt), Marta Haładyn (z MKS Tauron Dąbrowa Górnicza), Arielle Wilson (z amerykańskiej Ligi Uniwersyteckiej) oraz Dorota Medyńska (z Top Bolesławiec SMS).

Rosner wraca do gry po dwuletniej przerwie macierzyńskiej. "Tak się składa, że kobieta czasami rodzi dzieci, ale bardzo się cieszę, że dostałam propozycję z Wrocławia. Dochodziły do mnie opinie, że jest tu bardzo dobra atmosfera i coraz lepsza organizacja. Wszystko to się sprawdziło i teraz życzyłabym sobie powrotu do formy sprzed dwóch lat" - powiedziała była kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski.

Przed sezonem zmienił się także właściciel klubu. Firma Impel S.A., która od pięciu sezonów jest sponsorem wrocławskich siatkarek, podjęła decyzję o przejęciu kobiecego klubu. Nowa sportowa spółka akcyjna pod nazwą Impel Volleyball została powołana w ramach struktur Grupy Impel, a jej głównym celem jest zarządzanie drużyną oraz promocja siatkówki w mieście i regionie.

Wiceprezes Impel S.A. Józef Biegaj zapowiedział, że firma rozważa budowę nowej hali sportowej. "Jesteśmy już po pierwszych rozmowach z władzami miasta i jeśli zdecydujemy się na inwestycję, to miasto zapowiedziało, że przekaże nam grunt. Jest jednak jeszcze za wcześniej, by mówić o konkretnych datach. Myślę, że w ciągu pół roku przedstawimy wstępną koncepcję" - tłumaczył.

Skład drużyny:

Rozgrywające: Marta Haładyn, Ewa Matyjaszek

Atakujące: Katarzyna Mroczkowska, Aleksandra Folta

Środkowe: Arielle Wilson, Dominika Sobolewska, Zuzanna Efimienko

Przyjmujące: Bogumiła Poziołek, Monika Czypiruk, Katarzyna Jaszewska, Anna Witczak, Marta Sobolska, Milena Rosner

Libero: Aleksandra Krzos, Dorota Medyńska

Trener: Rafał Błaszczyk

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Nowy sezon | Gwardia Wrocław

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje