​Puchar PMK w siatkówce plażowej: 49 zgłoszonych par, Popek i Janiak z "dziką kartą"

Aż 49 par zawodników zgłosiło się do Pucharu Prezydenta Miasta Krakowa w siatkówce plażowej, który rozegrany zostanie w ramach Orlen Beach Volley Tour 2013 już w najbliższy weekend. Od 21 do 23 czerwca czołowe pary siatkarzy plażowych w Polsce będą rywalizować w Ośrodku Sportu i Rekreacji KS Wanda przy ul. Bulwarowej, tuż obok Zalewu Nowohuckiego. "Dziką kartę" organizatorzy przyznali duetowi Dawid Popek/Piotr Janiak.

Startujący z "dziką kartą" Popek i Janiak dołączą do siedmiu rozstawionych w turnieju głównym par z największą liczbą uzyskanych w tym roku punktów w rankingu prowadzonym przez PZPS. Pozostali wystartują w piątkowych eliminacjach i tylko 8 duetów awansuje do finałowej "szesnastki".

Reklama

Dawid Popek to zwycięzca krakowskiego turnieju z 2011 roku (w parze z Tomaszem Wieczorkiem), zdobywca czwartego miejsca w roku ubiegłym (z Michałem Makowskim) oraz Akademicki Mistrz Polski 2012 (z Michałem Makowskim) i 2013 (z Mateuszem Dziwierkiem). Jego kolega z zespołu - Piotr Janiak przed rokiem zajął zaś w nowohuckiej imprezie trzecie miejsce (wspólnie z Sebastianem Sobczakiem).

W Krakowie będzie można również zobaczyć w akcji wielu znakomitych i utytułowanych zawodników, takich jak Robert Szczerbaniuk - olimpijczyk z Aten, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce halowej (towarzyszył mu będzie Kamil Łyczko; rywalizację rozpoczną od eliminacji), Dominik Witczak - atakujący ZAKS-y Kędzierzyn Koźle, halowy wicemistrz Polski czy ubiegłorocznych triumfatorów turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa - duet Damian Wojtasik/Jarosław Lech, reprezentantów Polski w siatkówce plażowej.

Trzy zgłoszone do turnieju pary zgromadziły dotychczas w rankingu po tyle samo punktów i w Polskim Związku Piłki Siatkowej przeprowadzone zostało losowanie, w wyniku którego rozstawieni zostaną: Tomek Sińczak i Rafał Szternel (zwycięzca krakowskiej imprezy z 2009 roku, w duecie z Grzegorzem Klimkiem) oraz Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz.

W eliminacjach będą musieli natomiast wystartować młodzieżowi reprezentanci kraju w siatkówce plażowej - Paweł Pełka i Bartłomiej Kujawiak.

Komisarzem Orlen Beach Volley Tour 2013 o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa jest Bogusław Kawiak, a sędzią głównym Bogumił Sikora.

Organizatorzy zapraszają wszystkich na obiekty przy ul. Bulwarowej, na widzów czekają konkursy, a niewątpliwą atrakcją będzie możliwość darmowego skorzystania z basenu otwartego.

Pary rozstawione w turnieju głównym:

1. Michał Makowski/Sebastian Sobczak

2. Damian Wojtasik/Jarosław Lech

3. Rafał Matusiak/Dominik Witczak

4. Tomasz Wieczorek/Adam Parcej

5. Dawid Popek/Piotr Janiak ("dzika karta")

6. Sebastian Kaczmarek/Łukasz Kaczmarek

7. Tomek Sińczak/Rafał Szternel

8. Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: siatkówka plażowa | Kraków | Wanda Kraków

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje