Puchar Świata siatkarek: Amerykanki na czele

Amerykanki pokonały Kubę 3:0 (25:15, 25:11, 25:15) i wciąż prowadzą w tabeli Pucharu Świata, rozgrywanego w Japonii.

Na drugie miejsce z trzeciego awansowały Rosjanki, które we wtorek wygrały z Peru 3:0. Mistrzynie Europy do poniedziałku były jedyną niepokonaną ekipą w stawce i prowadziły w tabeli.

W tegorocznej edycji PŚ zawodniczki grają w sześciu miastach - Tokio, Matsumoto, Sendai, Okayamie, Nagoi i Komaki. Impreza zakończy się 6 września.

PŚ rozgrywany jest co cztery lata od 1973 roku. Pierwszy turniej odbył się w Urugwaju, gospodarzem wszystkich kolejnych edycji była Japonia. Najwięcej zwycięstw na koncie mają Kubanki, które wygrywały czterokrotnie. W dwóch ostatnich edycjach triumfowały Włoszki.

Polskie siatkarki dwukrotnie w historii startowały w tych zawodach. W 2003 roku zajęły ósme miejsce, a osiem lat temu były szóste.