Srogi rewanż stołecznych

Po czterech meczach barażu o miejsca 9-10 w Polskiej Lidze Siatkówki pomiędzy J.W.Construction OSRAM AZS Politechniką Warszawską i Delectą Bydgoszcz jest remis 2-2 w rywalizacji do czterech zwycięstw.

We wtorek w czwartym spotkaniu stołeczny zespół wygrał pewnie 3:0, rewanżując się za porażkę 1:3 sprzed 24 godzin. Dwa następne spotkania odbędą się w Bydgoszczy (poniedziałek, wtorek). Pokonany w tej rywalizacji spadnie do 1. ligi. Na jego miejsce awansuje zwycięzca tych rozgrywek.

Reklama

Lepszy z duetu warszawsko-bydgoskiego spotka się z drugim zespołem 1. ligi o prawo gry w PLS-ie w przyszłym sezonie.

Od środy w Polskiej Lidze Siatkówki będzie kontynuowana walka o awans do finału. W półfinałach play off mistrz kraju PGE Skra Bełchatów jedzie do Olsztyna na dwa mecze z Mlekpolem AZS-em, a wicemistrz Jastrzębski Węgiel podejmie Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa. Po dwóch spotkaniach w obu przypadkach jest remis 1-1.

Gdy trzecie i czwarte mecze nie przyniosą rozstrzygnięcia, na piąte, decydujące spotkania rywalizacja powróci do Bełchatowa i Częstochowy. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 20 kwietnia. Po zakończeniu rozgrywek PLS-u kadra rozpocznie przygotowania do eliminacji mistrzostw Europy oraz turnieju interkontynentalnego w Espinho (30 maja-1 czerwca). Zwycięzca tego ostatniego uzyska olimpijski awans.

W grupie drużyn walczących o miejsca 5-8 znalazły się zespoły Asseco Resovia Rzeszów, Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Płomień Sosnowiec i Jadar Radom. Piąte miejsce zapewni grę w jednym z europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: remis | rewanż

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje